Author Topic: Вицови  (Read 145099 times)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: Вицови
« Reply #120 on 14.11.2010, Sunday, 00:39:00 »
Компјутерско-пијаничка терминологија

TCP/IP - Три црни пива / И пуканки
DHCP - Дупли Хмељ за Црни Пива
WINS - Вино Има, Наточи за Сите
ASP - Ајде сите Пијте
PPP - Пијам Пиво Попладне
DVD - Дај Вино Друже
ISA - Идат Старите Алкохоличари
GPS - Горско Пиво за Сите
ODBC - Однеси Два Балантајна на Цурине
DNS - Дај Ни Соленки
ARP - Ајде Радосни Пијаници
PAP - Пеколно, Алкохоличарите Повраќаат
ADO - Алкохолот Доаѓа Одма
NET - Нека Етанол Тече
SRC - Сепак, Ракија за Цурите
AGP - Алкохол Господата Пијат
DDR - Донеси Домашна Ракија
FTP - Ферментација Топла Препорачувам
UTP - У Тегла Пијам
AGP - Ајде Голтни Пивце
TELNET - Точено Евтино Литно Ноќе Елиминира Тегоби
PING - Пивска Индустрија Некогашен Гигант
WWW - Водка Води кон Вандализам
3D - 3 Домашни
GPRS - Големо Пиво и Ракија, Сместа
BMP - Бил Мамурен После...
USB - Уживај во Стрејт Бурбон
DSL - Дај за Сите Ложова
P2P - Прати 2 Пива
CSS - Цврцкај само Смирноф
DOS - Дај Отвори Смирноф
ISDN - Исто, Само Дупло Наточи
PDF - Пиеме До Фајронт
MP3 - Мали Пива 3
JPG - Јагодинско Пиво Големо
TTF - Точи Таа Финландијата
USP - Удри По Шљивовица
SQL - Стави Коцка Лед
VoIP - Вињакот Одма Испиј го Пијандуро!
WIN XP - Водка Исклучиво на ЕКС Пијам
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Jove

  • Guest
Одг: Вицови
« Reply #121 on 14.11.2010, Sunday, 10:59:35 »
лелелелел вицов алал нека ти е девил паднав од столица ама ова е најинтересно
SQL - Стави Коцка Лед
коцка лед  ;D ;D ;D дне бил некој електроничар таму а  ;D ;D
мраз=лед ако беше во таа смисла :-\

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Одг: Вицови
« Reply #122 on 14.11.2010, Sunday, 11:17:51 »
Умрел Бил Гејтс и отишол кај Господ и бидејки направил многу за општеството Господ му рекол да бира каде сака да биде во рајот или пеколот. Оди Бил во рајот гледа потоци славејчиња, добри луѓе, и потоа оди во пеколот. Таму гледа журки, пиење стриптиз свашта! и се враќа кај Господ и вели во пеколот ке одам. Господ рекол добро како сакаш ти, и оди Гејтс во пеколот и веднаш го стават во казан и го варат! и Бил го прашува на Ѓаволот - абе кога дојдов не беше вака ! еее епа тоа беше SCREEN SAVER братче!!!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #123 on 14.11.2010, Sunday, 14:07:11 »
Умрел Бил Гејтс и отишол кај Господ и бидејки направил многу за општеството Господ му рекол да бира каде сака да биде во рајот или пеколот. Оди Бил во рајот гледа потоци славејчиња, добри луѓе, и потоа оди во пеколот. Таму гледа журки, пиење стриптиз свашта! и се враќа кај Господ и вели во пеколот ке одам. Господ рекол добро како сакаш ти, и оди Гејтс во пеколот и веднаш го стават во казан и го варат! и Бил го прашува на Ѓаволот - абе кога дојдов не беше вака ! еее епа тоа беше SCREEN SAVER братче!!!

хахахахахахахахаах ;D ;D ;D... закон... хахахахахахахаха ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Вицови
« Reply #124 on 14.11.2010, Sunday, 14:47:50 »
Еден друг за Бил: кога отишол горе Господ му кажал дека доволно направил за лугето и ке го зема кај себе,ама прво да му направи еден програм за евиденција на душите,со фотографија карактеристики ,биографии..полесно да се снаоѓа.Седнал Бил и направил програм,ставил голем монитор со тач команди и му презентирал на Господ.Овој задоволен го пратил назад на земја.
Кога, по два три дена пак го вика на сон,а кога Бил отишол кај него гледа Господ рика плаче.
Што плачеш?А Господ - абе по грешка стиснав делете! А Бил му вели -  е,мој Господе ,не е тоа ништо имам програм и се ке вратам назад! Радосен Господ праша: абе не те прашав од што ти умре? А Бил - и јас како тебе згрешив,  стиснав формат С: на компјутерот на жена ми!

Jove

  • Guest
Одг: Вицови
« Reply #125 on 14.11.2010, Sunday, 22:01:15 »
Еден друг за Бил: кога отишол горе Господ му кажал дека доволно направил за лугето и ке го зема кај себе,ама прво да му направи еден програм за евиденција на душите,со фотографија карактеристики ,биографии..полесно да се снаоѓа.Седнал Бил и направил програм,ставил голем монитор со тач команди и му презентирал на Господ.Овој задоволен го пратил назад на земја.
Кога, по два три дена пак го вика на сон,а кога Бил отишол кај него гледа Господ рика плаче.
Што плачеш?А Господ - абе по грешка стиснав делете! А Бил му вели -  е,мој Господе ,не е тоа ништо имам програм и се ке вратам назад! Радосен Господ праша: абе не те прашав од што ти умре? А Бил - и јас како тебе згрешив,  стиснав формат С: на компјутерот на жена ми!
е овов е закон стиснав формат на женами копјутерот ахахха

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Одг: Вицови
« Reply #126 on 15.11.2010, Monday, 00:01:47 »
**Криза*** Разговараат двајца пријатели: - Се сеќаваш ли порано мајка ми ме испрати до продавница со 50 денари. Јас купам леб, сирење, млеко, некое списание, 2-3 чоколади и вратам 10 денари кусур. Сега го нема веќе тоа! Со тие камери по продавниците... ;D ;D ;D

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Вицови
« Reply #127 on 15.11.2010, Monday, 00:13:12 »
A oвој виц:Си биле мујо и хасо и со некое кајче заглавиле на пуст остров на кој немало ништо освен една палма(стандард :D).И добро земале трска и да видат дали ќе уловат нешто,да имаат бар што да јадат...и ете оп овој мујо фатил златна рипка...И она им рекла ако ме пуштите ќе ви исполнам по една желба која најмногу сте ја посакувале... ;DИ ок,мујо рекол,јас златна рипке сакам да е*ам све што ќе мрдне и она добро,му ја исполнила желбата.Е сега дошол редот на хасо и му рекла и на него кажи ја твојата желба која сакаш да ти ја исполнам,и он рекол јас сакам да ме направиш во склуптура...и рипката го прашала,е зошто бе хасо во склуптура да те направам??И хасо рекол,па на мујо му ја исполни желбата,да е*е се што ќе мрдне,епа јас ќе се потрудам да не се помрднам... :D :D  ;D ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Вицови
« Reply #128 on 15.11.2010, Monday, 07:57:57 (Edited 15.11.2010, Monday, 08:03:23) »
Уште еден со златна рипка: Уловил некој Велешанец златна рипка на Вардар и сега се мисли што да бара: прва желба- Вардар место вода да тече ракија,втора желба - ридовите наоколу да се од сирење и кашкавал, а трета желба?,се мисли,се мисли - абе,дај уште едно литро ракија!

Споено мислење: 15.11.2010, Monday, 08:03:23
Кога сме кај златна рипка: Ја уловил некој и му вели-имаш една желба само,мисли му ја! А човеков - сакам најнов мерцедес ,црн со затемнети стакла,со систем,со блиндирана каросерија,..... и набројува.Рипката му вели: како сакаш на кредит или лизинг(да се нашали).А овој мртов ладен : а ти како сакаш- на масло или на жар???

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Вицови
« Reply #129 on 15.11.2010, Monday, 08:36:55 (Edited 15.11.2010, Monday, 08:39:08) »
vo skolo cas po valuti;aj nekoj neka kazi nekoja valuta,Petre :Denar , koja drzava?Makedonija,Riste funta,koja drzava ima funta Anglija,Mare evro, koja drzava ,Evropska unija,Ace pati,kakva e taa valuta prasa ucitelot,pa koga se vrati tetka mi od Amerika majkami prasa kolu plati za taa bunda taa rece 5 pati ??? ;D :o
Z33MK

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #130 on 15.11.2010, Monday, 10:43:40 »
Уште еден со златна рипка: Уловил некој Велешанец златна рипка на Вардар и сега се мисли што да бара: прва желба- Вардар место вода да тече ракија,втора желба - ридовите наоколу да се од сирење и кашкавал, а трета желба?,се мисли,се мисли - абе,дај уште едно литро ракија!

;D Овој е стар, ама многу добар, хахахаха ;D ;D ;D.

Кога сме кај златна рипка: Ја уловил некој и му вели-имаш една желба само,мисли му ја! А човеков - сакам најнов мерцедес ,црн со затемнети стакла,со систем,со блиндирана каросерија,..... и набројува.Рипката му вели: како сакаш на кредит или лизинг(да се нашали).А овој мртов ладен : а ти како сакаш- на масло или на жар???

хахахахахаах ;D ;D ;D... овој прв пат пред некој ден го чув, абе се дупнав од смеење... хахахахахах ;D ;D ;D... а таман сакав да го пишам сега дека гледам дека се заредија овие со златниве рипки... хахахахахах ;D ;D ;D

vo skolo cas po valuti;aj nekoj neka kazi nekoja valuta,Petre :Denar , koja drzava?Makedonija,Riste funta,koja drzava ima funta Anglija,Mare evro, koja drzava ,Evropska unija,Ace pati,kakva e taa valuta prasa ucitelot,pa koga se vrati tetka mi od Amerika majkami prasa kolu plati za taa bunda taa rece 5 pati ??? ;D :o

хахахахах ;D ;D ;D, и овој е закон, претходно го имам чуено, ама пак, си се насмеав... хахахахахахха ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Jove

  • Guest
Одг: Вицови
« Reply #131 on 15.11.2010, Monday, 11:35:01 »
xxaxaxaxa денес ја читав цела тема со вицови се згазив од смеење :D ;D :D ;D а и очите ми паднаа  >:( >:(

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Вицови
« Reply #132 on 15.11.2010, Monday, 11:59:39 (Edited 15.11.2010, Monday, 12:03:32) »
Maliot Tose ja prasuva majka si?mamo zosto tato  nema kosa e kelav?pa znaes sine tako ti mnogu cita i e intelegenten i mnogu razmisluva,a ti zosto imas tolku mnogu kosa?mars tamu vo tvojata soba
Z33MK

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Вицови
« Reply #133 on 15.11.2010, Monday, 12:27:38 »
Maliot Tose ja prasuva majka si?mamo zosto tato  nema kosa e kelav?pa znaes sine tako ti mnogu cita i e intelegenten i mnogu razmisluva,a ti zosto imas tolku mnogu kosa?mars tamu vo tvojata soba

хахахахахахаха леле закон виц. Јас обично не сум по вицовите ама ова е топ :) имаш репутација за вицов
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Jove

  • Guest
Одг: Вицови
« Reply #134 on 15.11.2010, Monday, 12:42:14 »
лелеле кај го ископа вицов како бев засмеан од сабајле уште ова далеше имаш репутација и од мене ;)