Author Topic: проблем со двд  (Read 2261 times)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: проблем со двд
« Reply #30 on 10.11.2010, Wednesday, 20:00:27 »
кај да буцнеш???
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Jove

  • Guest
Одг: проблем со двд
« Reply #31 on 10.11.2010, Wednesday, 21:04:14 »
па на тоа што го лиев со пластика лепев трансформатор на кутија и да го поднаместам и ми се заглави рачката и ја залепив раката неможев да ја тргнам и сега ме боли :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: проблем со двд
« Reply #32 on 10.11.2010, Wednesday, 21:54:17 »
лееееј...па што си барал па таму да пикаш прсти...и ти си за тепање... >:( ;D :D ;) :)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Jove

  • Guest
Одг: проблем со двд
« Reply #33 on 10.11.2010, Wednesday, 23:41:17 »
јас кога не ми иде нешто правам ко малечко вртам неколку круга надвор и пак се врајкам внатре
правев едно регулирано напојување од емитер не се секавам кој број беше и ми гореа транзисторите  5-6 изгорев и така дента станав поминав 7 километри и пак се вратив да го правам и тогаш видов на шемата емитер и колектор краток спој имале мислам
7 километри да поминеш треба да си манат со мокар чорап да знаш дека не држам топла вода  ;D ;D ;D ;D ;D

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: проблем со двд
« Reply #34 on 11.11.2010, Thursday, 12:18:13 »
ееех...што се 7км...ништо не се, јас цело скопје од еден крај до друг го имам изодено...од автокоманда до ѓорче.....автокоманда е на едниот крај од скопје, ѓорче е на другиот крај...си се изнаодев :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: проблем со двд
« Reply #35 on 11.11.2010, Thursday, 12:20:16 »
ееех...што се 7км...ништо не се, јас цело скопје од еден крај до друг го имам изодено...од автокоманда до ѓорче.....автокоманда е на едниот крај од скопје, ѓорче е на другиот крај...си се изнаодев :D
Refreshing ! :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Jove

  • Guest
Одг: проблем со двд
« Reply #36 on 11.11.2010, Thursday, 14:48:50 »
абе сеа за електроника треба да имаш живци 8)