Author Topic: Помош со кабли за свекици  (Read 2872 times)

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Ne znam dali e potrebna adaptacija.. Priklucocite na sekoja razvodna kapa se isti (barem na postarite vozila), priklucokot na sekoja svekica e ist, taka da nema da ima problem  :)
Izvinete za latinica, ne sum vo moznost da pisuvam na kirilica

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
е што од фиќо ке стајш? мислев ако земаш некој други кабли ... иначе мојс совет е оригинал да си стајч, ако не се добри тие што се "оклопите" т.е. заштитите од вода и кондензаија ќе си имаш мака. 

Offline Djpes

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 64
  • Gender: Male
Изгледа нема да прам се откажав од намерата ке барам да купам нови само барам сега да видам од каква кола ке одговарат и такви да земам од голф гледав личат исто да видам шо ке напрам

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
нема орифинал да се порачаат?

Offline Djpes

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 64
  • Gender: Male
нема орифинал да се порачаат?
 

има ама биле над 1500 денари а за олку стара кола не ми се исплака да земам нови ж

за сега ги одделив еден од друг со пластика сега некако поарно ми работи машината барем не прескокнува искрата од еден во друг кабел и не губи на маса ке возам вака па ке видам со ке смислам

Offline kiredelcevo

  • Нов член
  • *
  • Posts: 16
  • Gender: Male
Деловите за старите возила се поскапи,ако ти ги дале за таа цена не се скапи,земај ги одма под услов да се оригинал!
Јас имам снабдувач на авто делови од Бугарија и нема сто нема,секакви длови,ама за постарите пред 80 год се оган скапи,затоа не се двоуми!
Прати од возилото повеке податоци,тип на мотор,и други генералии од сообракајната и ке најдеме оригинал,ама пак ти казувам,по таа цена ти се ефтини!

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
a за golf би нашол нешто?