Author Topic: Клипчиња  (Read 237627 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #375 on 17.05.2011, Tuesday, 18:46:58 »
Хех, да, јака песна беше но и сега е. daniel spasovski, ти си имал само 3 ГОДИНКИ кога песнава беше измислена и се вртеше по радиата и се продаваше на касета како Билборд 96.
Иначе и јас слушам песни од 70ts и 80ts :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #376 on 18.05.2011, Wednesday, 00:56:49 (Edited 18.05.2011, Wednesday, 01:02:03) »
Да ја осудиме кучкава (да не бидеме мажиња-пеерчиња туку да се знае кој е МАЖ!)

Наташа Струмениковска-Патријархот се враќа во ВМРО?WTF?!

Ееее ѓубре невидено, грдотијо ружна, поружна си и од гасеница, толку си свињеста што ниту еден маж не те сака. Вака ли треба да изгледа една жена? Ова е ле*бејка (машкомрзец).... имате толку привилегии и права што ние можеме само да ги сонуваме и уште имаш смелост да јадеш Л....


П.С. ФАЛА МУ НА ГОСПОТ ЗА НОРМАЛНИТЕ ЖЕНСКИ, КОИ НИ ГИ ДАЛ!
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Re: Клипчиња
« Reply #377 on 18.05.2011, Wednesday, 11:10:42 »
ovaa neznae na koj svet se naoga,gospod ja kaznil vidi kakva e treba taka da provocira da moze nekoj da ja primeti,neka si kupi kuce i koga ke go seta pokraj kuceto ke ja primetat i nea :D ;D
Z33MK

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #378 on 18.05.2011, Wednesday, 12:21:55 »
ovaa neznae na koj svet se naoga,gospod ja kaznil vidi kakva e treba taka da provocira da moze nekoj da ja primeti,neka si kupi kuce i koga ke go seta pokraj kuceto ke ja primetat i nea :D ;D
Интересно, немам размислувано на таа тема но дефинитивно си во право, оние ружните кои никој не ги забележува прават проблеми за да некој ги забележи. Е сега зошто прават лоши работи за да ги запамтиме по зло, а не прават добри работи за да ги запамтиме по добро? Вероватно не џабе е речено ем шуто ем боде.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Клипчиња
« Reply #379 on 18.05.2011, Wednesday, 12:26:54 »
ова професор по математика што ми беше го викаше...

„жените немале права, им ги дале. малцинствата немале права, им ги дале. животните немале права, и на нив им ги дале. и кој остана без права??? ние, машките....“
и кога ке видиш само жени се борат да бидат рамноправни (онака само лице колку да си направат) а ние машките седиме само....
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Re: Клипчиња
« Reply #380 on 18.05.2011, Wednesday, 12:59:20 »
zenite se oblekuvaat ubavo i provociraat kako ovaa da mozat da konkuriraat na drugite zeni,imase edna vo staracki dom stalno vikase bila nevina ,a eden im rece vidi kakva si koj bi te e :D ;D ???,taka i ovaa ke vika vo starcki dom nekoj im go zel pravoto za e :D ;D i deka e nevina pa koj bi sakal da se razbudi sekoe utro pokraj vakva lamja,im preporacuvam da konkuriara na K K15 da ne se kae posle vo staracki dom
Z33MK

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #381 on 18.05.2011, Wednesday, 16:08:56 (Edited 18.05.2011, Wednesday, 16:12:31) »
Е така е, сосем сте во право. Како иде времето, ке трпиме уште малце да не газат па највероватно ке мора да се обединиме и да го свртиме тркалото и да се врати сјајот на тоа кој е МАЖОТ а која е жената во општеството и семејството. Мажите треба да бидат мажи а не мажиња, мулиња, мекушчи, пеерчиња, а жените треба да бидат жени а не изроди. Убаво кажал Госпот во Библијата, жената е створена за да не биде сам и да му служи на мажот а не обратно! Жената не смее да го повиши гласот над мажот ниту смее да му се спротистави па дури и ако е во право. Дури не смее да владее со мажот (шефици/директорки и сл.) Ова е само мал дел од тоа како треба жената да се однесува со мажот и да го почитува. Библијата ја препорачувам на сите христијани да ја читаат, ја препорачувам и на добрите луѓе меѓу атеистите. Зошто атеистите? Не викам од верски аспект да ја читаат туку да ја читаат и да ја применуваат бидејки постарите генерации на луге кој сите ги знаеме дека имале послушни жени, имале здрави семејства, немало разводи како денеска, имале по повеке деца кои сите биле правилно воспитани и израснати во нормални и здрави личности кои се наши дедовци. Што ако ние идеме по сатанистичките слуги (феминистките), сакаме да сме како САД и ЕУ (посебно Холандија) каде што хомосексуалноста, наркоманијата, разводите а скоро и педофилијата ке бидат сосем нормална работа. Не е точно дека модерното е прифаќање на се што носи ова време, во новото време има и многу негативности. Пак сетете се како живееле старите луѓе, се знаело ред, живееле ПОЗДРАВО и ПОДОЛГО. Ако мислите дека некои работи се балкански менталитет и застарена работа, кога тогаш ке сватите дека не сте во право, Пазете да не сватите кога ке биде касно. Размислувајте на темата бидејки, работава е сериозна.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Клипчиња
« Reply #382 on 19.05.2011, Thursday, 15:34:47 (Edited 19.05.2011, Thursday, 17:19:34) »
Еве два линка,па насмејте се малку! ;D

DVE KRAVI

MOTOR NA PRIRODEN GAS

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #383 on 19.05.2011, Thursday, 17:02:05 (Edited 19.05.2011, Thursday, 19:28:13) »
Тоа со двете крави старо е, и порано го имаше како текст... ама пак смешно е... хахахахаха ;D ;D ;D.

Лелееееееееее... мотори на природен гас... хахахахахахаха ;D ;D ;D. Добро беше тоа, хахахахахаха ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #384 on 19.05.2011, Thursday, 17:20:10 »
друже само не ги кодирај линковите што се од youtube за да ги покаже како сега што се
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Клипчиња
« Reply #385 on 19.05.2011, Thursday, 17:21:35 »
Е,добро ,заборавив на тоа! ;D ;D

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Клипчиња
« Reply #386 on 25.05.2011, Wednesday, 01:39:46 »
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline mart11n

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 90
  • Gender: Male
  • What's up?
Re: Клипчиња
« Reply #387 on 25.05.2011, Wednesday, 21:00:53 »
Дечки ова ви се вика песна

Boban Zdravkovic - Prokleta Je Amerika.wmv

<3

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #388 on 25.05.2011, Wednesday, 21:06:53 »
Дечки ова ви се вика песна

Boban Zdravkovic - Prokleta Je Amerika.wmv

<3

Да, Прокледа е Америка... има и една песна која вика Прокледа е Австралија. Па дури и за Африка има :) За Европа немам слушнато до сега.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Клипчиња
« Reply #389 on 26.05.2011, Thursday, 10:38:01 »
Куфер :D :D
Code: [Select]
http://www.motika.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=24583:2011-05-26-07-21-33&catid=1&Itemid=13
If you're good at something, never do it for free... -Joker