Author Topic: Клипчиња  (Read 237636 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #90 on 29.09.2010, Wednesday, 16:53:29 »
лудило! Ова со што пикови е правено?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Клипчиња
« Reply #91 on 29.09.2010, Wednesday, 16:59:19 »
Кузне ова колку кошта  ;D !Да не знае некој од прилика колку би чинело се на се? :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline cekaj

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 276
  • Gender: Male
  • Електроничар за занимација
Re: Клипчиња
« Reply #92 on 29.09.2010, Wednesday, 17:03:16 »
Доволно е до 1:40, понатаму е веќе претерано, не дека не интересно туку дека што е многу, многу е за еден часовник  :D
„Електрониката да беше лесна, сите ќе беа електроничари..“

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #93 on 30.09.2010, Thursday, 02:28:56 »
Интересно, но не би го правел ;D (премоногу fancy е за мене часовников, хахаха ;D). Инаку на почетокот пишува дека користи Atmega микроконтролери ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Клипчиња
« Reply #94 on 04.10.2010, Monday, 20:17:56 »
хахах песната иако не слушам вакви
Rokeri s Moravu - Krkenzi kikiriki evri dej
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Клипчиња
« Reply #95 on 04.10.2010, Monday, 20:29:23 »
Интересно, но не би го правел ;D (премоногу fancy е за мене часовников, хахаха ;D). Инаку на почетокот пишува дека користи Atmega микроконтролери ;).
А во што е разликата помеѓу Atmega и PIC микроконтролерите,не се разбирам ни за двата ама ај да прашам чисто информативно. ;D ;)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Клипчиња
« Reply #96 on 04.10.2010, Monday, 20:31:26 »
разлика фирмата пред се :)
атмега се засноваат на 8051, а пик се на некој нивни
атмега се чини дека можеби се „појаки“ од пик, но пик е па сегде распространет
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Клипчиња
« Reply #97 on 04.10.2010, Monday, 20:40:24 »
хахаха, пред некој ден си ја пеев песнава, не ми текнуваше како се вика, и ете...како Ѓаволот да го пратил господ да ми ја даде таа песна  ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #98 on 08.10.2010, Friday, 15:45:59 »
Невиноста остана во Хрватска, хахахахаха ;D ;D ;D ;D ;D ;D.

Code: [Select]
http://mesto.com.mk/video/XX475S9GMROR/%D0%9D%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE-%D0%A5%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0
„А што, да не мислеше дека ќе те женам“... хахахахахаах ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #99 on 08.10.2010, Friday, 15:52:45 (Edited 08.10.2010, Friday, 15:55:10) »
Невиноста остана во Хрватска, хахахахаха ;D ;D ;D ;D ;D ;D.

Code: [Select]
http://mesto.com.mk/video/XX475S9GMROR/%D0%9D%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE-%D0%A5%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0
„А што, да не мислеше дека ќе те женам“... хахахахахаах ;D ;D ;D
е вакви КУЧКИ мразам од дното на душата! Ке иде со дечко со мееесеци, ке му глуми дека не сака секс, дека ја боли, дека си ја чува невиноста а после со некој друг на нај лош начин ке го изневери за еден ден.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #100 on 08.10.2010, Friday, 15:59:47 »
е вакви КУЧКИ мразам од дното на душата! Ке иде со дечко со мееесеци, ке му глуми дека не сака секс, дека ја боли, дека си ја чува невиноста а после со некој друг на нај лош начин ке го изневери за еден ден.

Во право си, вакви работи мажи не прават, ама ак се навистина вљубени во девојката/жената, може да им се случи да паднат во искушение, ама не и да изневерат.

Добро, јас зборувам лично за мене, со други мажи сум правел муабет муабет на темава, и некои до некаде се согласуваат, други не, ама мислам дека повеќето од нив ако дојде „судниот момент“, нема да изневерат ако навистина си ја сакаат девојката/жената, и ако она навистина нив ги сака ;).

Како и да е, девојката дефинитивно е наивна и не знае што направила, а за кучка, излега кучка, тоа е тоа... мене да ми беше девојка, немаше да сакам очи да и видам :S. Можеби и ќе и простам, ама нема да сакам повеќе да ја видам :S, ако навистина ми значела и сум ја сакал се разбира ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #101 on 08.10.2010, Friday, 16:08:13 (Edited 08.10.2010, Friday, 16:14:14) »
Jaс секогаш си викам ако е таква тогаш БОГ нека ја Благослови онака како што си заслужила. (Знаете што е тоа) а јас ке си речам, на светов има 3 милјарди жени од кои 0,5-0,8 милјарди се на возраст како за мене а дел од нив се мнооогу поубави од мојата бивша а ке си речам дека кој/а си е скроен во генот да изневерува и да биде лабилна личност тоа пак и пак ке го повторива! Така да Иди напред и не гледај назад! Секогаш има и подобри и поубави. Иначе имам приметено дека со нив не смееш да бидеш премогу добар и да и ги слушаш сите желби бидејки ке те направи маже и муле.Ако си по строг и да не се притресуваш многу (да не речам те заболе) многу подобро ке си поминеш а и нема да имаш толку стресови. П.С. што викате да отвориме ваква тема во ВИП делот ? ;D
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #102 on 08.10.2010, Friday, 16:12:31 »
Тоа е тоа, не можеш да ги смениш луѓето, без разлика дали се мажи или жени, ама затоа можеш да го смениш друштвото ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #103 on 08.10.2010, Friday, 16:15:03 »
Се е до генот и Госпот колку памет и совест му дал на човек :)
За генот може сте чуле како викаат: Каква мајка, таква керка или каков татко, таков син.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #104 on 08.10.2010, Friday, 16:18:54 »
Госпот колку памет и совест му дал на човек :)

Е за ова се сложувам, не е толку до генот колку е тоа „колку то дал Господ“, како што викаат старите ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."