Author Topic: Ми треба Service Manual или Repair Manual за DVD плеер NEO HT-800E  (Read 727 times)

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Ми треба Service Manual или Repair Manual за DVD плеер NEO HT-800E
« Opened on 15.04.2011, Friday, 23:19:37 (Edited 15.04.2011, Friday, 23:26:34) »
Значи ми сервис репајар мануел, за горе наведеното двд двд-то е со сопствено појачало внатре со 4-TDA 7265c ама едното од нив е исчурено и сега кога ќе го вклучам чури од таму и на екранот се јавуваат сите опции, дали ако го сменам и тоа интегрално се ќе биде во ред? ?? молам за помош
d.t

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Зависи, прво броја извади го само интегрираното коло и пушти го плеерот без него. Ако се е во ред без него, би требало доколку го смениш со исправно да работи без проблем ;).

Сервисна или било каков типо на шема од него нема, можно е нешто да има по бугарските сајтови, ама и таму се сомневам дека ќе најдеш нешто :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."