Author Topic: Сервисна шема за DVD плеер LG LH-D6245D  (Read 1147 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Сервисна шема за DVD плеер LG LH-D6245D
« Opened on 16.10.2010, Saturday, 19:38:51 »
Вака сега, имам еден проблем, ми треба сервисна шема за овој DVD плеер (ако некој не го прочита насловот, станува збор за LG LH-D6245D). Ја најдов сервисната шема на следниот сајт:

Code: [Select]
http://monitor.net.ru/
Единствен проблем е тоа што треба да бидеш член на сајтот за да можеш да ја download-ираш шемата, а не можеш да се зачлениш освен ако немаш invite, така да малку е проблематично :S. Да резимирам, што всушност барам:

1. Ако случајно некој e член на сајтов, би го замолил ако може да ми даде invite за да можам и јас да станам член и да ја симнам сервисната шема?

2. Ако не може да ми даде invite, ако може место јас да ја симнувам да ја симне он и да ја upload-ира на форумов или на некој upload engine (hotfile, fileserve, кој и да е), инаку еве линк до фајлот што ми треба:

Code: [Select]
http://monitor.net.ru/forum/lg-lh-d6245-download-5823.html
3. Ако евентуално некој најде на некој друг сајт сервисна шема за DVD плееров (или само шема, не мора да е сервисна ;)), ако може да post-ира линк да ја симнам ;).

Благодарам однапред ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Гигават види дали ова ке ти заврши работа  ;)
Code: [Select]
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1401178.html

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Знам, и јас на таа налетав, тоа е user manual на Полски :S. Не ми врши работа :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
a Giga so problem imas?ili onaka baras za teorija

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Ја бараше на eservice? :)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
јас ја барав ја нема  >:(

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
јас ја барав ја нема  >:(
И јас ја барав на секоја еб*на страница,цел google го превртев ама џабе се пари ми бараат или пак да сум член. >:(
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Епа затоа прашав, дале е некој член на страницава за да ја симнам шемата :S. Ако е некој член, нека ми даде invite или нека ми ја симне, па нека ја post-ира на форумов ако може ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Aj GigaWatt да те израдувам :D.Ти ако не успеа,јас успеав да се зачленам на тој форумот(рускиот)и да ти ја симам шемата за тоа двд-то,ок како и да е после 2 саати „шинување“ :D еве ја шемата во некој формат.djvu.Е сега вака првин ќе го симнеш тој reader-от за фајлови од типот .djvu,па после ќе ја симнеш шемата и ќе го поправиш двд-то. ;) ;D Good Luck! ;D
 
Еве линк за reader-от  ;) :)
Code: [Select]
http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=27576&t=0&i=1
Eве ти линк за service manual-от  ;) :)
Code: [Select]
http://www.megaupload.com/?d=0RYNHPNU
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Сервисна шема за DVD плеер LG LH-D6245D
« Reply #9 on 17.10.2010, Sunday, 06:33:02 (Edited 17.10.2010, Sunday, 06:44:28) »
Еиииии, фала ти ;D. Имаш +rep од мене, да можев повеќе да то дадам, ќе ти дадев, ама не можам ;D.

Благодарам колега, пример си за сите нас ;), имаме на кој да се угледаме ;).

EDIT: Па прати навака invite за форумот, може да начекаме некоја шема што ја нема на други форуми ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Еиииии, фала ти ;D. Имаш +rep од мене, да можев повеќе да то дадам, ќе ти дадев, ама не можам ;D.

Благодарам колега, пример си за сите нас ;), имаме на кој да се угледаме ;).

EDIT: Па прати навака invite за форумот, може да начекаме некоја шема што ја нема на други форуми ;).
Хах првин да завршам школа за руски :D,па ќе ти пратам invite,ништо не разбирам на тој форумот,едвај се снајдов дур да ти ја симнам шемата ;) ;D.
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Инаку еве линк до сервисната шема, ја upload-рав на eserviceinfo, од таму можете бесплатно да си ја симeнте ;).

Code: [Select]
http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=59611
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Хах добар nick на eservice,ТerraWatt. :D ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Хах добар nick на eservice,ТerraWatt. :D ;D

Па GigaWatt беше зафатено ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."