Author Topic: Кабловкса станица  (Read 2092 times)

Offline Jovicar

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 143
Кабловкса станица
« Opened on 09.07.2013, Tuesday, 01:48:58 »
Да прашам дали некој има искуство со кабловските станици.
Дали може да ми објасни све од Ресиверите - РФ Модулаторите Сплитерите РФ Каблите Појачала до ТВ
Најповолни РФ Модулатори, сплитери и појачала од гоогле и ебај.
После дали може да ми каже дали и колку би барала државата за кабловксата, даноци тие работи и дали би смеел да предавам канали без дозвола од истите.  ;)

Offline Maki

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 721
Одг: Кабловкса станица
« Reply #1 on 09.07.2013, Tuesday, 11:16:14 »
 :D   :D   :D   :D
Случајно да не бараш превише?  :D   :D

Offline MetallicA

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 716
  • Gender: Male
Одг: Кабловкса станица
« Reply #2 on 09.07.2013, Tuesday, 12:54:09 »
никој не може да ти одговори на прашањето бидејки, никој неможе да знае се во врска со ресивери, рф модулатори итн.  :) најдобро е да си најдеш литература и да читаш, на гугл имаш добри работи поврзани со тоа што ти го бараш и милион други страници со информации. и да мислам дека се плаќа данок за предавање на канали и ти треба дозвола.
Kure je kupio novog BMW-a

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Кабловкса станица
« Reply #3 on 09.07.2013, Tuesday, 17:49:13 »
Да прашам дали некој има искуство со кабловските станици.
Дали може да ми објасни све од Ресиверите - РФ Модулаторите Сплитерите РФ Каблите Појачала до ТВ
Најповолни РФ Модулатори, сплитери и појачала од гоогле и ебај.
После дали може да ми каже дали и колку би барала државата за кабловксата, даноци тие работи и дали би смеел да предавам канали без дозвола од истите.  ;)

Абе курсеви не се  држат на Форумов.Барај на .нет литература.Скоро гледав еден Бугарин за18.000 ЕУ продаваше цел комплет.Друго,без дозвола и плаќање лиценца - ништо,не ни размислувај.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Кабловкса станица
« Reply #4 on 09.07.2013, Tuesday, 19:06:16 »
Скоро гледав еден Бугарин за18.000 ЕУ продаваше цел комплет.Друго,без дозвола и плаќање лиценца - ништо,не ни размислувај.

Мислам дека и на форумов го имаше огласот ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."