Author Topic: Коректор на мрежен напон  (Read 7664 times)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Aj сликни го и од другата страна,од кај дупките за fan-от и скроз од таа другата страна,кај што ти се (изглеа) прикључоците ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Коректор на мрежен напон
« Reply #16 on 13.12.2010, Monday, 00:01:01 (Edited 26.08.2013, Monday, 01:25:22) »
Оваа шемичка ја имам проектирано по одамна бидејки зимно време имав проблем со мрежниот напон ама не ја изработив никогас бидејки ја поправија мрежата :) ако некој ја прави нека каже резултати дали работи или не
koj bil poprv ti ili ovoj

Z33MK

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Ни тој,ни тој - јас ја имам некаде изворната шема од еден *Електор*,само ај да не се трудам да ја барам-пола ден ке ми отиде.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
ајте луѓе, како и да е шемата супер си работи кој и да ја правел, и јас сакав да правам моја шема, ама ми текна на оваа првин, и таа што почнав да ја правам работеше на ист принцип со оваа шема...така да и да најдете 390 други шеми на интернет ке работат на ист принцип и ке биде дека секој од секој крадел...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Никој не спомна кој од кого...... шемата работи ОК! МАкедонија малку истрча,го сваќам ,иначе јас не ке се јавев..

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
sekoja naprava ke bide sovrsena koga ke nema sto da im odzemes a da raboti
Z33MK