Author Topic: Појачало  (Read 1224 times)

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
Појачало
« Opened on 19.02.2010, Friday, 09:21:18 »
Значи вака имам некое познавање од електроника ама не сум баш сјаен е сега имам синтисеајзер и микрофон ама немам никакво озвучење за дома за вежбање е сега ми треба некое појачало за да можам даставам на него звучници од 180-200 вати ама не само напишано туку навистина значи ми треба појачало 200 вати , или поточно ми треба шемата ми треба готово се нацртано само печатам бушам и лемам и елементите нацртани што каде треба да стои и елементите со нивните вредности за да можам да купам елементи и колку пари ке ме кошта одприлика.извинете за ова со мислењата.

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Одг: Појачало
« Reply #1 on 19.02.2010, Friday, 16:09:04 »
Види во делот Аудио/Засилувачи.

Прашањето ти е поставено го погрешен дел, насловот не е доволно дексриптивен ама ајде пошто си нов и ги немаш изгледа прочитано правилата целосно ќе ти прогледаме низ прсти :)
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Појачало
« Reply #2 on 20.02.2010, Saturday, 20:19:48 »
antonio@arsenal  еве ти тоа што бараш http://elektronika-mk.net/index.php?topic=208.0
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
Одг: Појачало
« Reply #3 on 20.02.2010, Saturday, 21:40:19 »
А ке го молам пријателот со шемата да ми напиши кој елемент на кои дупки се става и неговите вредности.? знам дека нема да му биди тешко а и ке користи на многумина.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: Појачало
« Reply #4 on 20.02.2010, Saturday, 22:17:29 »
доколку имаш прашања во врска со тоа појачало пиши таму а не тука
поздрав
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!