Author Topic: Потребна ми е шема за 5 ватен аудиозасилувач за мобилен телефон  (Read 732 times)

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Потребна ми е шема за 5 ватен аудиозасилувач за мобилен телефон
« Opened on 17.10.2010, Sunday, 20:22:10 (Edited 18.12.2010, Saturday, 08:03:40) »
Има некој таква шема  ;D ?

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Eве шема,само ако го најдеш колото  ;) ;D.
Code: [Select]
http://schematics.circuitdiagram.net/thumbs/bwy1240798004m.jpg
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
А некоја друга шема со некое друго коло кое полесно се наоѓа  :) ?

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
А некоја друга шема со некое друго коло кое полесно се наоѓа  :) ?
A зошто не пробаш сам да најдеш на чика google ?! ;) :D

ЕДИТ.Колото го има во логинг,дава дека го има на страницата. ;)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: 5 ватен аудиозасилувач за мобилен теле&#
« Reply #4 on 17.10.2010, Sunday, 22:48:16 (Edited 18.12.2010, Saturday, 17:02:20) »
Еве нешто евтино и елегантно.


Jove

  • Guest
даниел побарај на форумов има 50 згора такви засилувачи мислам еднуш бараше ти шема за јак хи фи засилувач за телефон

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
5w од 3.7волтна-батерија без посложени (дц сетап, дц/ац конвертор...) кола се невозмони, но мислам дека предлогот со тда2822м е најдобар. Исто така ако иамш од оне звучничињана мали за компјутер, отвори ги (сега ја барав плочката ама којзнае кај сум ја зафрлил) претежно се со иц, па пиши го иц-то на google ќе излезат 5000 шеми...  додуша има некој интегрални што ваѓаат 5w на 2 волти , по Емитерине некаде имаше, ама дали ќе го најдиш овде по продавницине, па шема кој знае дали има... поарно заборај на тоа.. Иначе за моб.тел. беше за нокиа мислам наменето ама не ме држи за збор. ова со тда2822 најатно ти  е. 
Ако сакаш поголема гласност, побарај поосетлив звучник. Мисла дека старине радија со лампи што се имаат доста осетливи звучници, исто и телевизорине, а лично јас бев изненаден кога слушнав "радивце" од оние малине од генерал електикс каков звук вади. Сигурно ен беше поќе од 2 вати

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
TDA2822 Го имам јас ако сакаш ке ти го дадам фрее :)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
daniel spasovski  поправи го насловот, ако не ти е јасно види во правилата.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.