Author Topic: Сервисирање на компјутери (курс)  (Read 2438 times)

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Сервисирање на компјутери (курс)
« Opened on 27.12.2010, Monday, 16:04:57 (Edited 27.12.2010, Monday, 19:55:39) »
Еве најдов уште една интересна работа од мојата колекција на стручна литература за електроника  ;D. Е сега да објаснам што е ова  ???. Ова претставува курс (на српски) за сервисирање на компјутери реализиран во 10-тина чекори. Се надевам дека откако ќе го проучите овој курс ќе можете потоа лесно да остраните некој проблем на вашиот компјутер или на некој друг  ;). Со среќа во изучувањето на курсот  :).

Линк од box:
Code: [Select]
http://www.box.net/shared/mpg39fd1a3
Линк од hotfile:
Code: [Select]
http://hotfile.com/dl/92354399/7a0f9dc/pc_serviseri_kurs.rar.html

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Хмммм интересантно :D :D.Благодариме колега ShAdOw ;) ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Обемна но многу корисна литература од тоа што на кратко ја разгледав гледам дека е објаснето за скоро се :матична, процесор, хдд, и тн....
Ветувам дека кога ќе можам целосно ќе ја прочитам  ;) а за тебе реп +

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Дечки,ова е повеке запознавање на компјутерот ;Dза сервисирање.... не сум прочитал таква стручна литература ;) >:(  Сервисирањето на компјутерите е многу позезната работа,отколку што некој мисли.Не знам дали некој ке успее да напише (или препише нешто на МК :) :)) во догледно време....

Offline aleksandar94

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Овакво нешто долго време барав на интернет, се работи за стварно квалитетна содржина фала многу а што се однесува до јазикот не претставува некоја голема пречка сепак српскиот е наш сроден јазик.

Offline vrukiot

  • Нов член
  • *
  • Posts: 44
Колеги да не има некој слични вакви книгички само за телевизори??? Поздрав  ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Колеги да не има некој слични вакви книгички само за телевизори??? Поздрав  ;D

Има книга за сервисирање на ТВ приемници во издание на Емитер.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Steff_Maja

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 232
  • Gender: Male
    • FaceBook
Woooow екстра. Реп + и од мене. Можеби ќе искористам доста од материјалов за мојата матурска проектна задача.
MB: ASUS Sabertooth P67 CPU: Intel Core i7 2600K 4.5 Ghz CPU Cooler: Cooler Master Nepton 240M RAM: 16 GB Kingston Hyper X Blue 1600 Mhz SSD: Samsung 830 128GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB + WD Caviar Blue 1TB + Seagate 2TB VGA: ASUS GTX 770 DC II PSU: Cooler Master Silent PRO M2 1000W Case: HAF 932 (Advanced) + NZXT Sentry 2 Monitor: Samsung SyncMaster SA350 23" Full HD Led Optical: Optiarc DVD-RW Keyboard & Mouse: Logitech MK260 Speakers: Logitech Z680

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Најправин фала на сите за тоа што го цените тоа што го работам ;). Е сега да одговорам на следново прашање :).
Колеги да не има некој слични вакви книгички само за телевизори??? Поздрав  ;D
Имам и таква книга каква што бараш и таа носи наслов „Сервисирање на тв приемници и видео рекордери“ и планирам да ја постирам во некој од моите наредни постови кои се со цел да ја збогатат стручната литература на форумов и секако да ви помогнат на вас сами да решите некој проблем :) ;).

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Еве подршка и од мене!