Author Topic: ПС на ТВ  (Read 774 times)

Offline markomackov

  • Нов член
  • *
  • Posts: 2
ПС на ТВ
« Opened on 08.09.2011, Thursday, 15:09:45 »
Дали мозе да го приклучам компјутерот на ТВ имам интегрирана графичка картица и намам излез за ТВ. Дали има шанси да се премостат некои излези на компјутерот  за мониторот и да се приклучи компјутерот на ТВ.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: ПС на ТВ
« Reply #1 on 08.09.2011, Thursday, 15:13:51 »
НЕ кратко и јасно
друго, насловот не ти е добар и ти порачувам да ги прочиташ правилата. Бидејки си нов нема да ја бришам темата ама за во иднина насловот да ти биде према правилата
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: ПС на ТВ
« Reply #2 on 08.09.2011, Thursday, 23:13:48 »
Барај VGA-SCART кабел по продавниците за компјутерска опрема.. а ако немаш на телевизорот влез за SCART тогаш немам идеја

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: ПС на ТВ
« Reply #3 on 09.09.2011, Friday, 00:01:06 »
Види ги шемиве,ама ако не си сигурен самиот не прави ништо

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: ПС на ТВ
« Reply #4 on 09.09.2011, Friday, 00:51:57 (Edited 09.09.2011, Friday, 00:55:39) »
 бидејќи немам многу пари за разфрлување јас оваа вторава ќе ја правам, бидејќи во продавница ем тешко ги има ем скапи се  :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: ПС на ТВ
« Reply #5 on 09.09.2011, Friday, 02:20:52 »
бидејќи немам многу пари за разфрлување јас оваа вторава ќе ја правам, бидејќи во продавница ем тешко ги има ем скапи се  :)

Кој знае дали ќе ти работи, пробај ;). Ако имаш некој кинески телевизор можно е процесорот да не ги поддржува сите опции кои ги нуди SCART конекторот, кој знае :S. Пробај, ништо не те чини да пробаш ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline markomackov

  • Нов член
  • *
  • Posts: 2
Одг: ПС на ТВ
« Reply #6 on 09.09.2011, Friday, 09:45:00 »
НЕО ми е телевизорот и има скарт па фала за одговорите ке пробам па ке пишам ако ми успеало.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: ПС на ТВ
« Reply #7 on 09.09.2011, Friday, 14:09:23 »
НЕО ми е телевизорот и има скарт па фала за одговорите ке пробам па ке пишам ако ми успеало.

Па Кинески се NEO, ама пробај, ништо не те чини да пробаш ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."