Author Topic: Смешни и интересни цитати  (Read 59205 times)

Offline ki4o01

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 213
  • Gender: Male
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #75 on 21.06.2012, Thursday, 20:35:55 »
хахахахахаххахахах јас прв пат слушам дека ги викаат "таблетки"

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #76 on 21.06.2012, Thursday, 20:59:20 »
Па нормално,тоа се таблетки во однос на нивниот*крокодил*

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #77 on 21.06.2012, Thursday, 23:40:43 »
хахахахахаххахахах јас прв пат слушам дека ги викаат "таблетки"

Секако ги викаат, „лек“, „таблетка“, џоа сите Руси фармацевти се, хахахаахахаха ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bore

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #78 on 22.06.2012, Friday, 00:05:44 »
И јас прв пат слушам за овие работи  ;D ;D ;D

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #79 on 29.06.2012, Friday, 06:11:52 »
aaaaaahahaha otvori nekoja babicka toa stranata si misli deka lek nekoj ke moze da najde
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline inmate1807

  • Нов член
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
    • forumest
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #80 on 08.07.2012, Sunday, 01:29:38 »
Ми треба дечко го барам на Фејсбук и ич не сум дрска, одма штом се смуваме се ставаме во врска. Срциња по ѕид, тук таму и некоја песна, ако друга му стаи цмокче,одма станувам бесна.

Ги блокирав Петар, Аце и Марко и оној со наочарите Жарко. А овие што покажуваат мускули ги чувам и по некој идиот, да ги имам на лагер ако ме превари оној скот.

Пишувам дека сум у Воденица Мулино, а дома у соба се кувам, пишува дека сум у врска, а со кој стигнам се мувам.

Лепам на ѕид мудри мисли и цитати, мислејќи дека се на Аристиотел никој нема да сфати. Искачам у град со 100че, со минич до карлица, пијам цела вечер на сепаре и се враќам дома ко кралица....

ЖАЛНА МАКЕДОНСКА ВИСТИНА :))))

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #81 on 08.07.2012, Sunday, 06:43:51 »
ауч...видете го и ова...


„Млада секси докторка сака одмор и секс
   
Entered before 1 week
Answer to: 10451@balkini.com (you cannot answer?)   
 
Ме утепа учењето, буквално ме утепа.Ова лето конечно завршив медицина и сакам да одам некаде на море на одмор. Грција, Италија, Шпанија бугарија Црна Гора Турска ма се доаѓа во предвид.Арно ама пари немам се потрошив на моето високо образование и станот под кирија.Барам дечко кој би ме повел некаде заедно да уживаме во убавините на морските длабочини и на хотелските соби. Ал инклузив не би било лошо,секако за таква категорија на хотел и јас ќе му возвратам со ултра ал инклузив ако ме разбирате.Ќе биде што ќе биде на одморот јас за тие 10 дена ќе си одработам најдобро што знам а ако ни се заарни може да си продолжиме. Уште од сега да знаат кандидатите дека имам биометриски пасош и голема желба за одмор а кога сум на одмор се буди дивата јас. Пишете и да се договориме ко луѓе. Не сакам да се фалам ама до сега сите ми рекле дека изгледам како Брижит Бардо во најдобри денови. Инаку се викам Елеонора и имам 30 години.
Шифра „Морска сирена сака да папа големи кокоси поред море“
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #82 on 08.07.2012, Sunday, 10:39:18 »
пишете му јас ќе ја однесам на „зелено море“ :D
не му треба пасош се ал инклузив...
хотелско сместување со 6 ѕвездички
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #83 on 08.07.2012, Sunday, 10:55:54 »
ама па 30 години...некако многу старо... :/
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #84 on 08.07.2012, Sunday, 10:59:03 »
Грешка си, подобро ќе си поминеш со искусна 30 годишна него со некоја 18 години што треба ти да ја учиш.. ;) ;D
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #85 on 08.07.2012, Sunday, 11:08:46 »
не гледам многу на годините, (ок сепак се пази да не е малолетник)...
во право е лордот
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #86 on 08.07.2012, Sunday, 16:42:19 »
Ми треба дечко го барам на Фејсбук и ич не сум дрска, одма штом се смуваме се ставаме во врска. Срциња по ѕид, тук таму и некоја песна, ако друга му стаи цмокче,одма станувам бесна.

Ги блокирав Петар, Аце и Марко и оној со наочарите Жарко. А овие што покажуваат мускули ги чувам и по некој идиот, да ги имам на лагер ако ме превари оној скот.

Пишувам дека сум у Воденица Мулино, а дома у соба се кувам, пишува дека сум у врска, а со кој стигнам се мувам.

Лепам на ѕид мудри мисли и цитати, мислејќи дека се на Аристиотел никој нема да сфати. Искачам у град со 100че, со минич до карлица, пијам цела вечер на сепаре и се враќам дома ко кралица....

ЖАЛНА МАКЕДОНСКА ВИСТИНА :))))

Е ова е Македонската елита... за жал... сите голтари, ама во град, мора да бидат „елита“ ::) :S...

ама па 30 години...некако многу старо... :/

Грешка си, подобро ќе си поминеш со искусна 30 годишна него со некоја 18 години што треба ти да ја учиш.. ;) ;D

Токму така ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #87 on 08.07.2012, Sunday, 20:16:14 »
Ако ја видите или чуете Елеонора после 10 август сум слободен,па ако издржи дотогаш.... ;D ;D ;D ;D ;) Абе се варам секој ден во Велесов,кој е како котел со Вршник ( рид во Велес) ;D и не можам да се мрднам ни до Скопје,ама ке се ослободам по секоја цена  во август....и се е можно!! ;) :D

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #88 on 09.07.2012, Monday, 04:05:16 »
Грешка си, подобро ќе си поминеш со искусна 30 годишна него со некоја 18 години што треба ти да ја учиш.. ;) ;D

а бе какво време дојде...некоја од 16 години денеска може да те учи...иначе јас признавам женски од 16 до 35 години :)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #89 on 11.07.2012, Wednesday, 14:12:16 »
P.S Od kompjuternica sum zatoa pisuvam so EN poddrska...

Хахахахахахаахахахах ;D ;D ;D... овој термин до сега не сум го чул... хаахахахахааахахах ;D ;D ;D...
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."