Author Topic: Слушалки од Маршал  (Read 494 times)

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Слушалки од Маршал
« Opened on 05.03.2011, Saturday, 11:21:11 »
По долги 50 години производство на исконските засилувачи (појачала) во рок индустријата, Маршал Ампс официјално ја претстави својата нова линија наменета за приватно слушање – слушалките Marshall. Овие „засилувачи“ ги има во два индивидуални стила: Major, коишто се ставаат преку ушите и се користат за професионални аудио цели и за приватни потреби; и Minor, коишто се ставаат внатре во ушите и се користат за мобилни музички уреди.Слушалките Marshall Major што ви ги претставуваме денес, се во вид на квадрат со заоблени ќошиња, што јасно асоцира на дизајнот на класичните и неверојатни Marshall-засилувачи. Технички, Major-слушалките даваат чист и балансиран звук којшто стига до неверојатни 124 db од еден звучник од слушалките. Исто така, тие доаѓаат со класичен 3,5 мм приклучок и со четвртински адаптер за вашиот засилувач  . Во секој случај – ROCK ‘N’ ROLL.
Слики на
Code: [Select]
http://www.kafepauza.mk/tehnologija/slushalki-od-marshal/

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Слушалки од Маршал
« Reply #1 on 05.03.2011, Saturday, 14:47:53 »
Случнав еден пар,ама освен премногу вреве,друго не слушнав. Маршал е можеби фирма што преви одлични инструментални појачувачи,ама се друго што сум чул од нив: миксери , микрофони,
па дури и ефекти за гитара не ме воодушевиле најискрено! Не ми е јасно зошто си го брукаат реномето со вакви работи.