Author Topic: Прашање во врска со PIC микроконтролерите?  (Read 1444 times)

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
Code: [Select]
http://www.youritronics.com/super-tv-b-gone/што ке кажете за ова ? :o :o ;D

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Code: [Select]
http://www.youritronics.com/super-tv-b-gone/што ке кажете за ова ? :o :o ;D
Со ова у радиус од 500 метра има се живо и диво да изгасиш :D.Ова стави го на хаубата од кола,врзи го на акомулаторот и вози низ центар има се живо и диво да изгасиш хахахах.Иначе колеги нема некое вакво проектче ама со пик? :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
јас најдов со PIC24F08KA101, ако има ваков во македонија може да го направиме премногу е едноставно ;)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
јас најдов со PIC24F08KA101, ако има ваков во македонија може да го направиме премногу е едноставно ;)
Не се секирај,микрочип го има ;D,него дај шема да видиме што едноставна е?! ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
дека сум нов на форумов, ако сакаш ај прати ми по пп како да ставам file-ови, за да го ставам цел проект од ова со pic ;)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
дека сум нов на форумов, ако сакаш ај прати ми по пп како да ставам file-ови, за да го ставам цел проект од ова со pic ;)
Па спаковај го во рар и закачи го на
Code: [Select]
www.megaupload.com после линкот што ќе ти го даде мега аплоад стави го тука ;) ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
Одг: Прашање во врска со PIC микроконтролерите?
« Reply #21 on 17.01.2011, Monday, 01:22:33 (Edited 17.01.2011, Monday, 01:25:34) »
Code: [Select]
http://www.megaupload.com/?d=W2CQY3DEеве го, разгледај го и ако нарачуваш PIC нарачај и за мене а јас утре ке проверам низ скопјево дали има  ;)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
кај овој го има во Скопје,тешко да се најде.Ако не побарај во ГАЦ и речи му(замоли го) да го нарача од каде што нарачува микроконтролери. ;)Мене така ми има запалено,го немаше во Логинг и го замолив,го најде :o ;D ;D

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
кај овој го има во Скопје,тешко да се најде.Ако не побарај во ГАЦ и речи му(замоли го) да го нарача од каде што нарачува микроконтролери. ;)Мене така ми има запалено,го немаше во Логинг и го замолив,го најде :o ;D ;D
Абе он ќе го најде,ама кузне колку е скап,кај овие со 18 се по 500-1000ден,а не па овие со 24 како што е овој пик(PIC24F08KA101) сигурно ќе ти рече 1500 ден...
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
оди прашај го, одкај знаеш колку пари ке испадне :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
па ако е 1000 ден не се исплати да го нарачуваш, дека цел кит за 1300 ден го имаш во скопје ;D

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
а каде го има?Мислам да го нарачаш како Кит комплет?Ќе биде 1300 или..?

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
Code: [Select]
http://www.adafruit.com/index.php?main_page=index&cPath=20мислам дека некаде го најдов за поевтино ама не сум сигурен, ке побарам пак ;)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
абе ајде,за еден TV-B Gone,направивте скандал :P(се зезам).Него толку пари ќе се фрли и што ќе ви е од корист :D Ќе го забаталите некој ден,нема да ви треба

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
не бе брат ке се зезаш со ова, може у весник ке те има хаха ;D