Author Topic: Каде може да најдам plasma ball во Скопје?  (Read 1939 times)

Offline filipco

  • Нов член
  • *
  • Posts: 20
Дали знае некој во кои продавници во Скопје може да се најдат овие и отприлика по која цена идат?

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Ова е тоа што го бараш?

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline filipco

  • Нов член
  • *
  • Posts: 20
Такво нешто. Кај ги има?

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Имам купено од една продавничка до SF, во кулите по Дом на Градежници. Ама не знам дали уште работи продавничката. Провери. Веднаш карши влезот на SF (Valiant) е.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline filipco

  • Нов член
  • *
  • Posts: 20
А можеш да ми кажеш за колку ја зема и отприлика колкава е и со каков приклучок е?

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Во ЕМИ медиа(рамстор-подрум) еден другар пред 2-3 години зема,мала ваква за 500 денари.Сега може да се поефтини,дека "модата" им се намали.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
А можеш да ми кажеш за колку ја зема и отприлика колкава е и со каков приклучок е?

Работи на мрежен напон (230V). Радиус не знам колкав има, ама не е поголем од 5 или 6cm. Имаше и поголема варијанта (топка со поголем радиус), ама поскапа беше. Оваа што ја земав, беше 500 денари. Таа поголемата беше 1000 или 1500 денари, не ми текнува точно колку чинеше. И двете се приклучуваат на мрежен напон.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Rara

  • Нов член
  • *
  • Posts: 1
Еј ај ако најдеш пиши каде најде и колку пари чини , пошо и ја барав ^^