Author Topic: Постер за електронските елементи  (Read 6860 times)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Овакво нешто треба да направиме во вид на постер и секој да го има над работната маса :D ;)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
хех, многу добра работа, алал да ти е батка кај наоѓаш вакви работи :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Е да, ова е многу корисно, имам вакво нешто направено рачно, ама црно-бело и само за боите на отпорниците, овакво нешто треба да си испринтам ама во боја ;). Да не знае некој колку пари чини печатење во боја (ласерско)?

Bojan, можеш ова да го преработиш во Corel на Македонски? ;)
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Ке го средиме во Фотошоп,не бери гајле  :D ;) а за Нова Година -здравје ,ке направиме календар со најбитните електронски *закачалки* ;D ;D ;D ;D :D ;)Печатењето на работа во боја е најефтино -  така ми рекоа на семинар на ЕПСОН

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Па не е лоша идеја, мислам дека имаше и некаде online сајт каде што си правиш календар за таа и таа година, само што сам си ставаш слики ;).

Печатењето на работа во боја е најефтино -  така ми рекоа на семинар на ЕПСОН

хахахахаха ;D ;D ;D, да ако имаш на располагање цел шлепер кертриџи кои ти ги дал некој на подарок, хахахахахах ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Еве календар за сите што одат на школо :D :D :D :D ;) Оние денови со друга боја ви се фриииии ;)(дадено од мене !) ;D :)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
А еве  нешто преправено ;)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Ме интересира кој ги правеше постериве ?
дали тоа ти батка ги правеше или од нешто ги имаш само копирано/ скенирано

друго малку со боите кај отпорниците, кај нас нема кафена туку кафеава, плавата е сина
и да кафеавата боја малку на гриавкасто црна личи :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Постер за електронските елементи
« Reply #8 on 03.10.2010, Sunday, 22:45:42 (Edited 03.10.2010, Sunday, 22:47:29) »
Девил,прашај ги Словенците - јас само преведував(!? по велешки -не по скопски - да извиниш!!0 ;)
Не берете гајле,момциве ке направат наскоро нов постер подобар од овој.Можеме ли да го ставиме насловот на Форумов????

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
друго малку со боите кај отпорниците, кај нас нема кафена туку кафеава

Оваа констатација е малку дискутабилна, но сепак се сложувам со тебе (иако имам чуено професори по Македонски јазик како се караат околу истова констатација), и јас мислам дека е „кафеава“ правилно а не „кафена“.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Супер постерче  ;D, сега го печатам и си го ставам на ѕид  ;D.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
ах шо се тие...
добро секој со акцентот, но ако се користи по училиштата нека биде тоа граматички исправно ...
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Постер за електронските елементи
« Reply #12 on 03.10.2010, Sunday, 22:48:50 (Edited 03.10.2010, Sunday, 23:02:41) »
Сори,некој од моиве пулени  е слаб по Македонски! Ке провериме сега!! :D :D :D :D :D :D

Споено мислење: 03.10.2010, Sunday, 23:02:41
Еве јас му седнав на кратко - дали е ОК?????

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Таман е сега :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Ај,сега штампањето е фрии! :D :D ;)