Author Topic: Ми треба материјал за чекорни мотори (степ мотори)  (Read 728 times)

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Значи ми треба материјал за чекорни мотори т.е степ мотори,јас имам материјал нешто и од википедија ам пошто ми е за проектна задача за на крај година повеќе материјал ми треба.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
за кога ти е, ќе побара денојве од  емитер ако иамт нешто, само 3-4 стани не верува поќе дека ќе најдам.

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Не ми се брза bicikle проектната треба да ја бранам дури во април но да соберам материјал бидејќи ни бараат менторите,неми се брза една недела нека е . Фала однапред.

Offline yapi

  • Нов член
  • *
  • Posts: 1
Одг: Ми треба материјал за чекорни мотори (степ мотори)
« Reply #3 on 11.02.2011, Friday, 18:44:08 (Edited 11.02.2011, Friday, 19:50:01) »
Не знам конкретно што ти треба, али разгледај го ова:
Code: [Select]
http://geckodrive.net/ark_page.php?ark_pg_id=2&pid=0&id=14
Овие се меѓу најдобрите производители на драјвери (не знам превод), а на страната имаат и за степпер мотори. Поопширно објаснето до сега немам сретнато, + моментот дека и посвежо нема.

Ако не тумачиш eng. имаш нешто на српски, али у основ е google translate.

Пријатно нуркање, мислам дека има доста материјал.


Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Не знам конкретно што ти треба, али разгледај го ова:

Link ???.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Ок фала и за ова ама ако има уште некој за степ мотори нека стави.Фала

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
bicikle дој касји најде нешто за ова од емитер што викаше 3-4 страни ???

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
за кога ти треба, и мене сега ми е колоквиумска, викендов најверојатно ќе можа да побара

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Мене ми треба сега за мартов до 24 март треба да ја педадам проектната сега имам нешто на англиски и нешто на српски,ај ако мозис побргу ставиги.фала однапред  :).

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
bicikle што направи со тие од емитер што беа кога ке ги ставиш на да ги земам да видам што има да напишам и од нив,ај ако можиш ставиги побргу за мартов дека ми требаат.

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Ај ако има и некој друг материја за степ мотори или нешто од емитер не ка ги стави на форум или bicikle неговите нека ги стави,пошто  за проектна задача ми е мартов треба да ја предам.