Author Topic: Проблем со напојување MS PRO-550ATX P4  (Read 4741 times)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Е,па  за кого како.Мене и едно 10 инчно лаптопче ми врши голема работа.Претежно ми треба аудио излезот ( и влезот) и целата музика и софтвер во него .Имам Martin light jockey со интерфејс на УСБ за светло и неколку музички програми.Се е внатре.Е,сега не е за видео едиција,ама неколку пати и за видео бим се нашол.Секако дека десктопот за озбилна работа е подобар,а ако сакате игри да играте,заборавете го лап топот.Лап топот е добар за деца ,жени и ептен професионалци.Имам другар кој на лап топ има само Архикад и му служи за презентација пред муштеријата кога се договара работа.Тоа му е стварно неопходен алат.

Offline izotop

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 357
10 инчно лаптопче - и јас го имам тоа ти е = Големо USB  од 160 ГБ. ;D
Многу отидовме во ОФФ

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одамна е темата во офф топик 8)

Offline IGOR_MK.

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 56
Одг: Проблем со напојување MS PRO-550ATX P4
« Reply #33 on 17.02.2015, Tuesday, 23:32:52 (Edited 19.02.2015, Thursday, 00:51:57) »
Во старото видов се што има ,ама многу ме интересира новото како е направено (да не има цемент) ,а тоа ќе го дознаам догодина кога ќе му истече гаранцијата од 1 година. ;)
Ќе издржи најверојатно.  ;D ;D ;D

И како што реков еве помина една година гаранцијата помина ,напојувањето служи одлично, иако е хантол.
Купив ново куќиште па направив преместување на хардверот и оп проблем каблите што се за дополнителното напојување на процесорот кратки ,затоа што на новото куќиште напојувањето е на долната страна.
Видов невидов во моментот најдобра варијанта ми се виде да направам отвор на горната страна од напојувањето и жиците да поминат токму низ тој отвор како би стигнале до конекторот.
Морав да го отворам па еве некоја слика.








Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Не ми е јасно зошто го цитираш ова ???. Решен е проблемот во темата или не?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Danielco

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 141
Човекот сака да каже дека сеуште го вози напојувањето и го има ставено на нова машина :D

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Што  треба ,да нагаѓаме ли што сакаше писателот да каже?? Поправи си го батка постот и прочитај ги правилата,вака не се прави пост!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Лошо е дефиниран quote-от, го преправив, сега е разбирливо ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."