Author Topic: Бесплатна енергија,кој се плаши да вози на вода за пиење,може да оди пешки  (Read 26356 times)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
драган-е читај правила...

и видете го ова...

Code: [Select]
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=135682
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
да ти кажа право не дека нема или дека не може да се направи, ама шеицине за 5 минути ќе ги столчат-така барем ја мисла...

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Z33MK

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
тоа е проблемот со форумов. повеке се прави муабет а нисто не се работии.некој веке направил а ние не можеме дури ни да го ископираме направеното
rules are made to be broken

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
не ми беше целта да критикувам туку сакав да го прашам ако веќе го користи и го има направено да сподели со нас повеќе детали можеби евентуални потешкотии со кои се сретнал и сл. еве на пр. јас и да сакам да пробам со ова немам никакво превозно сретство (кола, мотор), а за она кое ти го кажуваш мислам дека проблемот е во следново : повеќето од членовите се од помладата генерација и немаат сопствен извор на финансирање па така да со парите за од дома што попрво ? или можеби грешам незнам ама јас така размислувам

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
да да во право си членовите се премлади.јас имам возило но не сакам да експериментирам,но доколку некој има постигнати резултати и сака да го сподели оваа со нас ке му бидам благодарен и би го вградил во колата.како што прочитав потрошувачката се намалува на половина.Според моите пресметки би заштедувал по 2500 ден  на секој 1000км поминати, што значи дека би заштедил околу 500 евра годишно.Мислам дека е повеке од исплатливо и сакам да вложам во оваа но не сакам со месеци да експериментирам и да фрлам пари попусто
rules are made to be broken

Offline ljup4o

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 155
Да ве прасам јас го имам направено чудово имам две тегли кои заедно влецат негде 15А го имам ставено и на кола го имам пробано само колку да видам како рабти.Прашањето ми е зошто му се импулси немие јасно што дава тоа подобра електролиза зошто јас немам ставено такво нешто ?

ljuo40 ти во водата што стави ?

Јас во водата редам сода бикарбона можит и со сол ама многи повеке се гнасит водата затоа редам сода бикарбонаи  ;D

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Да ве прасам јас го имам направено чудово имам две тегли кои заедно влецат негде 15А го имам ставено и на кола го имам пробано само колку да видам како рабти.Прашањето ми е зошто му се импулси немие јасно што дава тоа подобра електролиза зошто јас немам ставено такво нешто ?
Во каква кола го вгради и за колку се намали потросувачката
rules are made to be broken

Offline ljup4o

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 155
Не го имам уште вградено имаче го пробав на 101 немам време ја изработувам проектната за нашколо и немам време за него иначе кога ке го уклучев на моторот како да му се земаше "Душата" не многу ама се осеќасе ама мислам дека е од тоа што влечит 15А па затоа сега сакам да пробам и со ова импулсиве ама немам убав транзистор

Offline dragan

  • Нов член
  • *
  • Posts: 10
драган-е читај правила...

..... ке се потрудам  :)



Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
драган-е читај правила...

..... ке се потрудам  :)



задолжително е за секој член да ги знае правилата.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline dragan

  • Нов член
  • *
  • Posts: 10
... за сите другарчиња овде кои сакаат да експериментираат, во линков ке најдат некои податоци а треба да се следат и линковите во текстот за повеке информации

Code: [Select]
http://www.panaceauniversity.org/Ravi%20Cell.pdf
Quote from: Администрација
Кодирај линкови !!!


Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
zasega najdobar link sto sum videl samo ima vidov na you tube kako se namestuva frekfencija na cevkata da rezonira na dadena frekfencija zosto e mnogu bitno,se pravi eden isecok na nadvoresnata za da dade prav zvuk,ne e lesna rabota da se napravi bidejki treba poseben celik i treba mnogu mestenje na poveke parametri ama ne treba da bidete obeshrabreni ima i poprosti kelii,ama nemaat dejstvo kako ovie,
Z33MK

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Да ве прасам јас го имам направено чудово имам две тегли кои заедно влецат негде 15А го имам ставено и на кола го имам пробано само колку да видам како рабти.Прашањето ми е зошто му се импулси немие јасно што дава тоа подобра електролиза зошто јас немам ставено такво нешто ?

ljuo40 ти во водата што стави ?

Јас во водата редам сода бикарбона можит и со сол ама многи повеке се гнасит водата затоа редам сода бикарбонаи  ;D



пишуваше погоре дека од содата се ослободува јаглерод монооксид, затоа гушит.