Author Topic: Случајни муабети  (Read 828266 times)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4350 on 12.06.2012, Tuesday, 01:26:49 »
Денеска ја земав а покасно беше накај 7,не успеав одма да отидам да ја вратам ,тек дома кога дојдов приметив...Лоша навика ми е што не отварам на лице место,ама како и да е утре ќе одам да ми ја сменат.
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline stefan1984

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 116
Re: Случајни муабети
« Reply #4351 on 12.06.2012, Tuesday, 01:30:15 »
и по х2 шамара части ги. Нели нова е, или ова прстиве отпечатоците од кореа се?

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4352 on 12.06.2012, Tuesday, 01:32:28 »
и по х2 шамара части ги. Нели нова е, или ова прстиве отпечатоците од кореа се?
Еиии утре ќе го прекршам тоа пед*рчето,башка сакаше да ми убута некој рам таму,па ме убедува овој е подобар вака така...
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Ivantii

  • Нов член
  • *
  • Posts: 13
Re: Случајни муабети
« Reply #4353 on 12.06.2012, Tuesday, 03:30:08 »
Денеска ја земав а покасно беше накај 7,не успеав одма да отидам да ја вратам ,тек дома кога дојдов приметив...Лоша навика ми е што не отварам на лице место,ама како и да е утре ќе одам да ми ја сменат.

Сите се такви, ти само матична, и јас како тебе со тоа лоша навика што не отвараш на лице место, така од амц лап топ донесов дома, го вадам на него ставена батеријата полна, инсталирана 7-мица, и како шлаг на тортата и нивно цд во цд драјвот..  ;D ;D кога го вратив другиот ден дечкото воопшто не се ни изненади за таквата ситуација...

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Случајни муабети
« Reply #4354 on 12.06.2012, Tuesday, 16:19:03 »
Дечки,кога купувате матична барајте да биде запечатена,односно да биде во оригинална кутија ,спакувана во антистатик фолија.Тоа е прво! Второ,ако гледате дека е замачкана,сменети кондензатори,прав или без ознаки на производителот и увозникот ( МК налепница и декларација) - бегајте од тоа!!Друго,споредете ги цените и ако некаде истата плоча е драстично поевтина,бегајте од неа!

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4355 on 12.06.2012, Tuesday, 17:03:22 »
Бев сега до сет,и кај нив не палеше.Па некако се испостави дека имало криви пинови на сокетот,па тој некако ги исправи и запали плочата...Ама нејќеа да ми ја сменат...
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #4356 on 12.06.2012, Tuesday, 17:38:32 »
Бев сега до сет,и кај нив не палеше.Па некако се испостави дека имало криви пинови на сокетот,па тој некако ги исправи и запали плочата...Ама нејќеа да ми ја сменат...

Епа, памет за друг пат, ти утрапиле користена плоча :S. Згора на тоа, со криви пинови на socket-от :S. Ако тие еднаш се искривиле, големи се шансите дека ќе се скршат по неколку ставања и вадења на процесор :S. Затоа, ставај процесорот и не го мрдај од таа позиција.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #4357 on 13.06.2012, Wednesday, 17:12:25 »
Jaooo што среќа имав...едвај собрав пари за рам и матична,ја зимам матичната и неисправна ;D.

Добро де, друга ќе ти дадат ;). Имаш гаранција, така ;)?
Знам дека друга ќе ми дадат,ама не е тоа фората да се зезаат со купувачите,башка од сет е земена...Се гледа дека и користена е,COM портата со прашина цела внатре,тој VGA на onboard-от графичката како ишмирглан е,ко 150 пати вади-ставај да му правеле,одоздола цела матична со прсти како рашљакана со термо паста е...

леле и СЕТ прават такви дубари како АМЦ >:( Ц Ц Ц Готово, толку треба за да изгубам доверба и од СЕТ :(
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Re: Случајни муабети
« Reply #4358 on 13.06.2012, Wednesday, 22:41:57 »
СЕТ мене како ме имаат зафркнато. Ми дадоа цел компјутер од користени делови, ама тоа беше пред едно 10 години, првиот компјутер што го имав. Секој ден киснев на сервис кај нив, и го поправаат само за до дома да дојдам. Знаци во нив имам изгубено доверба. Сега за сега АМЦ ми се така добри.

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4359 on 14.06.2012, Thursday, 02:12:11 »
Знае ли некој колку пари е и кај во Скопје чипуваат пс2 ?
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline borisq10

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 230
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4360 on 14.06.2012, Thursday, 03:15:52 »
Ford GT RC Car
Може некој да ми каже на кој принцип работат знам дека работат на бензин но како...  ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #4361 on 14.06.2012, Thursday, 04:23:26 (Edited 14.06.2012, Thursday, 04:26:05) »
Знае ли некој колку пари е и кај во Скопје чипуваат пс2 ?

Во ТЦ Беверли Хилс, во подрумот, барем така имам чуено, дека таму чипуваат, некаде долу имало нешто како продавница/сервис.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4362 on 14.06.2012, Thursday, 12:08:16 »
Знае ли некој колку пари е и кај во Скопје чипуваат пс2 ?

Во ТЦ Беверли Хилс, во подрумот, барем така имам чуено, дека таму чипуваат, некаде долу имало нешто како продавница/сервис.
Знае ли некој колку пари е и кај во Скопје чипуваат пс2 ?
Не е баш таму него позади него е,побарај го...Сервисот се вика Виртиком.Јас кога го чипував сонито ми земаа 1900ден.
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4363 on 14.06.2012, Thursday, 13:29:33 »
а пред колку време го чипува ?
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4364 on 14.06.2012, Thursday, 14:43:53 »
а пред колку време го чипува ?
Паааа...Незнам баш,негде пред година дена.
If you're good at something, never do it for free... -Joker