Author Topic: Случајни муабети  (Read 828552 times)

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #2805 on 03.11.2011, Thursday, 12:10:55 »
Има,само треба да бараш! :D :D :D ;)
Којзнае батка дали има такви а и ако има во 100.000 една  :D :D
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #2806 on 03.11.2011, Thursday, 12:25:25 »
Ти што гледаш повеќе жени на FB е поради тоа што само нив си ги аднувал.

Верувал или не, имам само двајца или тројца add-нато во животов на FB ;D. Сите други ме имаат add-нато ;).

Ама ако не, еве, земете процентуално колку статуси се од девојки а колку од машки, сигурен сум дека ќе излезе дека повеќе се од девојки ;D.

си купив фен за топол воздух, на намаление беше  го зедов 1500 денари
Black&Decker KX1650 1750W
400-600*C
2 години гаранција имам со него :)
еве кој е тој поточно
Code: [Select]
http://www.blackanddecker.co.uk/powertools/productdetails/catno/KX1650/ бев во еуро тулс имаат некој раидер 1100 денари, ама не ми даваат гаранција :)

Со среќа да си го користиш ;). Го зема за одлемување на SMD?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Re: Случајни муабети
« Reply #2807 on 03.11.2011, Thursday, 13:11:17 »
си купив фен за топол воздух, на намаление беше  го зедов 1500 денари
Black&Decker KX1650 1750W
400-600*C
2 години гаранција имам со него :)
еве кој е тој поточно
Code: [Select]
http://www.blackanddecker.co.uk/powertools/productdetails/catno/KX1650/ бев во еуро тулс имаат некој раидер 1100 денари, ама не ми даваат гаранција :)

Ај со среќа да си го користиш, тоа што не си земал раидер ич да не ти е криво, јас имам таков и после два месеци прегоре греачот, среќа беше одма до стегата на таа плочката од лискун па го престегнав и еве го, да не го урочам уште работи ;) :).
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #2808 on 03.11.2011, Thursday, 14:23:22 »
Devil честито фенот и со среќа да го користиш. ако треба и навлажни го :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Случајни муабети
« Reply #2809 on 03.11.2011, Thursday, 14:32:36 »
фала ви, не бе за се го зедов, не само за SMD, да видиш како паѓаат деловите од плоча :)
зедов една стара матична од тие за 386 ја греев, еден куп делови со првото греење испаднаа, а деловите сите ДИЛ  :)
повеќе ми беше за некои покрупни работи одлемување ама и за се останато е ок, одлемував некој подножја и конектори супер оди :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #2810 on 04.11.2011, Friday, 02:00:37 »
Само кога одлемуваш интегрални кола, не ги држи многу време на голема температура бидејки може да се расипат или драстично да им се скрати векот
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #2811 on 07.11.2011, Monday, 12:15:36 »
За некое време ке почне со работа ВИП (VIP) дел на форумот, за разлика од порано каде предуслов беа бројот на постови а со тоа голем дел од стручните членови не успеаа да влезат поради тоа што, кога ке остават некој коментар тоа најчесто е помош, стручно, мислење и сл. а од друга страна некој што генерира прашања, па така во неколку дена ке напише 500 постови и ке влезеше во ВИПот.
Планираме да воведеме бодување со тоа што, за објавена тема во која членот претставува некоја добра шема, слика од проектот, потоа стави слика од лично дека го има изработено тој склоп и има напишано рецензија и коментар за тој уред, ке добие најмногу поени. Нешто помалце поени би носело некој подобар туторијал. Помалце поени би носело, стручна помош кон одреден член или пак објавена шема која е превземена од некој друг сајт но истата не ја има на форумот. На пример доколку се објави шема за појачало со TDA2003, а веке таква шема има сигурно не би се дале тие поени, односно да не се ставаат дупли или многу слични шеми со цел да се извлече поени за влез во ВИП делот. Исто така, членовите на ВИП делот би требало да се цело време активни, а не како порано каде, целта беше да се влезе во ВИП делот а потоа активноста паѓаше на 0.
Ова значи е само пример како би била шемата за влез во тој дел од форумот, а секако сеуште не е конечна верзија :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Re: Случајни муабети
« Reply #2812 on 07.11.2011, Monday, 20:22:32 »
Дали знае како се вика овој филм: Се работи за филм кој се вика "изгубен" "Lost" но не оној што беше и е серија, се работи исто за урнување на авион, но нема скоро никој да преживее освен еден или двајца луѓе.. по некое време знам дека ќе бара помош тој што е преживеаниот, и со дрвја правеше букви "HELP" потоа некој си брод потона па тој си мислеше дека има храна во тие но тие беа со лизгалки и толку не ми текнува појче :) знам си го вадеше забот со едната лизгалка ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #2813 on 07.11.2011, Monday, 21:22:31 »
Дали знае како се вика овој филм: Се работи за филм кој се вика "изгубен" "Lost" но не оној што беше и е серија, се работи исто за урнување на авион, но нема скоро никој да преживее освен еден или двајца луѓе.. по некое време знам дека ќе бара помош тој што е преживеаниот, и со дрвја правеше букви "HELP" потоа некој си брод потона па тој си мислеше дека има храна во тие но тие беа со лизгалки и толку не ми текнува појче :) знам си го вадеше забот со едната лизгалка ;D

Мислам дека не беа двајца, мислам дека беше само еден човек, некој главен одговорен на FedEx или на UPS беше, мислам дека беше во прашање транспорт на писма/пратки и авионот се урна, а за HELP, можеби имаше пишувано, ама не ми текнува, но дефинитивно ми текнува дека сечеше (пробуваше да сече ;D) кокосови ореви со лизгалка и дека забот си го вадеше со лизгалка ;D. Се мислам дека го глумеше Том Хенкс, ама не сум сигурен :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Случајни муабети
« Reply #2814 on 07.11.2011, Monday, 21:25:18 »
да и на топката стави отпечаток од крвава рака и нацрта фаца
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #2815 on 07.11.2011, Monday, 21:38:32 »
да и на топката стави отпечаток од крвава рака и нацрта фаца

Да да да... како се викаше филмот ;D. Баш пред неколку месеци го гледав ;D. Да ме утепаш не ми текнува како се викаше ;D.

Барај го на IMDB преку Том Ханкс, не е најнов филмов, некаде 2003, 2004... така нешто мислам дека беше ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #2816 on 07.11.2011, Monday, 21:38:55 »
Мрзливи сте да барате,ми требаше 2мин да го најдам филмот на гугл :D ;D.Еве ви го:
Code: [Select]
http://www.imdb.com/title/tt0162222/ (ако не сум го промашил ;D)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #2817 on 07.11.2011, Monday, 21:39:44 »
Да, тој е ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Re: Случајни муабети
« Reply #2818 on 07.11.2011, Monday, 22:34:46 »
фала многу на сите, а дали бев мрзлив незнам пошто се отепав и јас од барање

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #2819 on 07.11.2011, Monday, 23:02:44 »
фала многу на сите, а дали бев мрзлив незнам пошто се отепав и јас од барање
Eве јас што пишав и од прва ми извади :D :
Code: [Select]
http://lmgtfy.com/?q=bloody+hand+on+ball+movie
If you're good at something, never do it for free... -Joker