Author Topic: Случајни муабети  (Read 828398 times)

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #2580 on 05.09.2011, Monday, 20:03:04 (Edited 05.09.2011, Monday, 20:05:37) »
Ај јас пак да прашам сугуро не сте прочитале  ;D :D ;)

Дали некој има порачувано нешто од Tmart (гледам дека можи и со visa да се плаќа ама ја нема Mакедонија туку Yugoslavia пиши)?

Code: [Select]
http://www.tmart.com/

И дали земаат поштарина, гледам таму пиши free shipping :D ;)
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #2581 on 05.09.2011, Monday, 20:25:00 »
Jaс пробав да нарачам нешто со виза,ама пак на крај бараше пејпал така да се откажав...Незнам можеби има некоја финта да се нарача само со виза...
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Случајни муабети
« Reply #2582 on 05.09.2011, Monday, 20:33:23 »
па ете сега викаа дека ќе го дозволеле пеј пел во македонија, на листата кој ќе ги примат наредни држави од пеј пел сме и ние ставени
или до кај 24 (мислам ова месец дека беше ) или после нова година требало да не има и нас ...
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

stefanjanevski

  • Guest
Re: Случајни муабети
« Reply #2583 on 05.09.2011, Monday, 20:54:29 »
Јас си нарачувам со visa преку paypal и гајле нема. Има решение да нарачувам преку интернет иако си од Македонија.

Offline Buli

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 87
Re: Случајни муабети
« Reply #2584 on 06.09.2011, Tuesday, 14:32:51 »
Како да видам дали работи радиото? Имам така постаро (со касети) и се вади панелот напред. Под панелот си има една црвена лед диода која си трепка а кога ќе го наместам панелот и пробам да го вклучам радиото(притискам на копчето) не сака да се вклучи. Како да видам дали е до панелот или до радиото?

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #2585 on 06.09.2011, Tuesday, 15:14:49 »
Како да видам дали работи радиото? Имам така постаро (со касети) и се вади панелот напред. Под панелот си има една црвена лед диода која си трепка а кога ќе го наместам панелот и пробам да го вклучам радиото(притискам на копчето) не сака да се вклучи. Како да видам дали е до панелот или до радиото?

Опши го проблемот во секцијата за сервисирање, таму е адекватно место за post-ирање на вакви проблеми. Само ве молам, пишете и модел и производител, за да не се прашува после „кој го произвел, што модел е“ итн.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #2586 on 07.09.2011, Wednesday, 00:50:26 »
Дали знае некој од кај да симнам Windows 7 64bit ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #2587 on 07.09.2011, Wednesday, 01:08:25 »
Дали знае некој од кај да симнам Windows 7 64bit ?
По овие торент сајтовите го имаш...
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #2588 on 07.09.2011, Wednesday, 01:25:28 (Edited 07.09.2011, Wednesday, 01:32:04) »
добив порака со линк за симињање, па може и некој друг ке му затреба па ке го споделам со другите

Code: [Select]
http://thepiratebay.org/search/windows%207%2064/0/99/0
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #2589 on 07.09.2011, Wednesday, 01:30:38 »
Само кога ќе го симнуваш,изгаси го антивирусот бидејќи ќе те замара ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #2590 on 07.09.2011, Wednesday, 01:34:20 (Edited 07.09.2011, Wednesday, 01:36:36) »
Јас имам една верзија preactivated Windows 7 Ultimate SP1 x86 & x64 на едно DVD, со Loader со се е, автоматски се активира, автоматски си прави update, само треба да го ставите CD-то и да почекате да си заврши инсталацијата и тоа е тоа ;D.

Мислам дека беше ова инсталација, ама не ме земајте за збор :S.

Code: [Select]
http://thepiratebay.org/torrent/6125992/Windows_7_Ultimate_SP1_RTM_x64_x86_Activated
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline stefan1984

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 116
Re: Случајни муабети
« Reply #2591 on 07.09.2011, Wednesday, 02:53:17 »
да имаше ultimate и last XP и навистина си бираш од ДВД што да инсталира, идеш на прошетка се враќаш дома нов прозор

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #2592 on 07.09.2011, Wednesday, 13:06:38 »
да имаше ultimate и last XP и навистина си бираш од ДВД што да инсталира, идеш на прошетка се враќаш дома нов прозор

Јас обично дремев тој период ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #2593 on 09.09.2011, Friday, 13:12:12 »
Што се случува со телекабел гледам IP то од 62 на 95 (првите бројки) променето ми е, локација ми кажва скопје карпош, штое работава (дали и кај вас е така) ???
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #2594 on 09.09.2011, Friday, 14:24:16 »
Што се случува со телекабел гледам IP то од 62 на 95 (првите бројки) променето ми е, локација ми кажва скопје карпош, штое работава (дали и кај вас е така) ???

Кај мене 89 е сеуште, не знам зошто смениле... ???.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."