Author Topic: Случајни муабети  (Read 828442 times)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #2070 on 05.06.2011, Sunday, 15:57:09 »
денес ќе бидат објавени резултатите која партија ќе тепа?
Корект ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Re: Случајни муабети
« Reply #2071 on 05.06.2011, Sunday, 16:01:24 (Edited 05.06.2011, Sunday, 16:02:29) »
еве линк за сите кои сакаат да следат во живо излезност на гласачите по изборни едници

Code: [Select]
http://217.16.84.11/Turnout/Default.aspx
линкот не е кодиран затоа што е директен линк до државна институција ( во случајов ДИК)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #2072 on 05.06.2011, Sunday, 16:02:59 »
линкот не е кодиран затоа што е директен линк до државна институција ( во случајов ДИК)

Без разлика, треба да се кодира ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Re: Случајни муабети
« Reply #2073 on 05.06.2011, Sunday, 16:05:36 »
ок ако е таква работата тогаш ќе правиме така

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #2074 on 05.06.2011, Sunday, 16:13:09 »
Гига ват,во врска со тоа што моите другари гледаат и спијат на ПЦ и ТВ,тоа е точно.Но јас мислам дека генерацијата од 1996 па нагоре(тука спаѓа Малечко-не сакам да те навредам или потиштам),мислам дека овие млади генерации некако се прават како возрасни.Ги гледам моиве комшии кои се 16 годишници купиле автомобил,ем немаат возачка дозвола,а и лична карта со што можат да направат некоја беља возат како луди.Некако влегуваат во филмови,па послем тешко или никогаш не излегуваат. ;D Гледам почнале да крадат,ги брка полиција,пушат џоинти итн.Поточно го прават најлошото од лошото.Се е ова дело на ТВ-то и на ПЦ-то.Од ТВ гледаат филмови кои им штетат на здравјето,но доцна е.Пред некое време сакавме со МартинСК да играм фудбал,он ме викна но заедно со мои другари.Но кои мои другари да ги викам кога сите се по дома,а навечер којзнае што прават.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Случајни муабети
« Reply #2075 on 05.06.2011, Sunday, 16:42:50 »
Е мој Сколс! Не е се до ПС-то и ТВ.Криво е целото општество! Општеството ве направи такви! Прво,нема доволно ред и закон.Кој како сака,така прави.Родители без работа,или пак со многу пари- а без своите деца! Тоа значи-едвај ги гледаат!Во помаливе градови е поинаку,сепак нешто има да се бутка: има културно-уметнички друштва,има некои будали како мене кои 10-тина деца ги собираат и учат по нешто,има некои спортски клубови.Во Велес жените се подобри фудбалери од мажите! А во Ск ви пропадна еден Вардар!!! Не е до децата,до возрасните е!!

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #2076 on 05.06.2011, Sunday, 16:46:25 »
се сложувам со вас, али и пцто има голем удел во ова дека 90% од младинава не се трга од пред монитор, не излегле фудбал да играат или кошарка што и да е, во скопје се тера некој си српски филм за помалите градови незнам али и таму не е многу поинаку...батка не ми го чепкај вардар дека за него живот давам, ххх се шалам за чепкањето иначе е е до нас што пропадна имаме лопови како харалампие така да каде има сила нема правдина :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #2077 on 05.06.2011, Sunday, 18:54:31 »
Е мој Сколс! Не е се до ПС-то и ТВ.Криво е целото општество! Општеството ве направи такви! Прво,нема доволно ред и закон.Кој како сака,така прави.Родители без работа,или пак со многу пари- а без своите деца! Тоа значи-едвај ги гледаат!Во помаливе градови е поинаку,сепак нешто има да се бутка: има културно-уметнички друштва,има некои будали како мене кои 10-тина деца ги собираат и учат по нешто,има некои спортски клубови.Во Велес жените се подобри фудбалери од мажите! А во Ск ви пропадна еден Вардар!!! Не е до децата,до возрасните е!!

И многу други работи се проблем, но премногу голема тема е ова за вака да ја дискутираме.

Мислам дека пак на крајот се се сведува на тоа дека заменивме еден општествен систем кој пропаѓаше со друг кој не функционира :S. На теорија, да, многу добро треба да функционира, но во пракса, неизводлив :S, барем кај нас, на запад не знам како е.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #2078 on 05.06.2011, Sunday, 22:58:24 »
зошто сите македонски страни,горе ми кажува вака: ???????? ???????????(прашалници) во мозила работам

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #2079 on 06.06.2011, Monday, 00:32:58 »
зошто сите македонски страни,горе ми кажува вака: ???????? ???????????(прашалници) во мозила работам

View --> Character Encoding --> Unicode (UTF-8)
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #2080 on 06.06.2011, Monday, 00:42:26 »
Дечки дали знае некој,дали во Скопје се продава ова:


Нешто како „електронски вентил“ е...ако му донесеш напон на тоа како моторче пропушта вода или воздух...Го има на eBay негде е 500-600ден :)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Re: Случајни муабети
« Reply #2081 on 06.06.2011, Monday, 02:11:16 »
Што викате за овие:
Code: [Select]
http://www.futurlec.com/Solar_Cell.shtml
Вредат ли ?

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Re: Случајни муабети
« Reply #2082 on 06.06.2011, Monday, 09:36:00 »
Дечки дали знае некој,дали во Скопје се продава ова:


Нешто како „електронски вентил“ е...ако му донесеш напон на тоа како моторче пропушта вода или воздух...Го има на eBay негде е 500-600ден :)

Вакви вентили за вода имаш во секоја веш машина ;).
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #2083 on 07.06.2011, Tuesday, 00:01:41 »


Знам дека некој може да се дрзне и да го оправда ова убиство како што беше случај и со една друга тема... но само едно ке кажам: Како мислиш за другите, така да ти се случи.

Бог да го прости детето и да му суди на монструмот и тие што заташкале работа. Денес имаше масовен протест на плоштадот од млади луѓе.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #2084 on 07.06.2011, Tuesday, 02:19:22 »
Знам дека некој може да се дрзне и да го оправда ова убиство како што беше случај и со една друга тема... но само едно ке кажам: Како мислиш за другите, така да ти се случи.

Бог да го прости детето и да му суди на монструмот и тие што заташкале работа. Денес имаше масовен протест на плоштадот од млади луѓе.

Џабе, нема никогаш да признаат, „врана на врана не вади очи“ :S. И мене не ми е сеедно, но тоа е тоа.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."