Author Topic: Случајни муабети  (Read 828324 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #1470 on 22.03.2011, Tuesday, 22:25:00 »
Во Алфа мислам дека двете се по 10-15 денари..

исто се и колку 7805

Иначе цената на двете такви интергралчиња е по 15 денари во Ботц електроник  ;)

ОК, фала за информациите, сепак добро е да се знае бидејки како што немам купувано такви и да ми речеа 50 денари, ке си речев дека може така треба :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #1471 on 22.03.2011, Tuesday, 22:31:20 (Edited 22.03.2011, Tuesday, 22:32:59) »
Немам позитивно искуство од гац електроник  >:(  ... Недаваат фискална ... прават измама ... еднаш деловите по една цена,  друг пат по друга , односот на тој младиот како се понаша ... и така натака ....  >:(
Иначе цената на двете такви интергралчиња е по 15 денари во Ботц електроник  ;)
Како и да е несакам да го рекламирам ботц само сум многу незадоволен од гац ел. >:( :o

ако побараш ке ти даде фискална, за измама...од 1ва година купувам делови од таму и единствено нешто што направил дечкото е да ми даде попуст, и тоа што викаш клошар...спрема мене нај супер си се понаша, немам никаква замерка за неговото понашање...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline nikola_bb

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 380
Re: Случајни муабети
« Reply #1472 on 22.03.2011, Tuesday, 22:32:24 »
Ај едно прашање да не знае некој. Порано знам имало некаде во некој трговски во топанско поле добра продавница за електроника. Дали уште постои? И каде е поточно?

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #1473 on 22.03.2011, Tuesday, 22:33:59 »
Немам позитивно искуство од гац електроник  >:(  ... Недаваат фискална ... прават измама ... еднаш деловите по една цена,  друг пат по друга , односот на тој младиот како се понаша ... и така натака ....  >:(
Иначе цената на двете такви интергралчиња е по 15 денари во Ботц електроник  ;)
Како и да е несакам да го рекламирам ботц само сум многу незадоволен од гац ел. >:( :o

ако побараш ке ти даде фискална, за измама...од 1ва година купувам делови од таму и единствено нешто што направил дечкото е да ми даде попуст, и тоа што викаш клошар...спрема мене нај супер си се понаша, немам никаква замерка за неговото понашање...
и за мене си е супер,немам замерка.
тебе Даниел што ти згрешил?

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #1474 on 22.03.2011, Tuesday, 22:35:12 »
направив една корекција во постовите, тој зборот го избришав. Сепак од наша страна да не нема такви зборови бидејки истите можат да го втурнат во голем ризик тој што ги напишал. За општо добро го избришав тој збор. Ако некој смета дека сум погрешил нека го напише пак
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #1475 on 22.03.2011, Tuesday, 22:35:59 »
даад некогаш дава попуст и знае ок да биде спрема муштериите а некогаш знае многу да биде нечесен а за фискална никогаш не дава, мене ми се десило да одам до кај него и да нејке да ми отвори емите за да видам транзисторчето со која ознака е, али тоа е а стариот е така така и тој понекогаш забушава ама еднаш ме частеше ппк :)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #1476 on 22.03.2011, Tuesday, 22:45:36 »
Моето лично искуство не е некое лошо, сум немал посебни проблеми со нив, во еден случај ми дале и попуст но во друг случај и си компензирале....Секој може да си го каже своето. За фискална сметка треба да дава бидејки државата ни опстојува од тие пари, ако не плаќаат даноци како што не плаќала А1 и попратните фирми замислете така да прават сите фирми, па ке пропадне државата, нема пари за полиција, армија, здраство, образование, судство па и пензионерите... и што после? Кражби и убиства колку сакаш... Македонија и така нема произвотство и стопанство бидејки криминалците ги уништија сите фабрики и замислете сега и остатокот од фирмите да не плаќаат данок. Затоа е многу важно ова со фискалните сметки и не е за потценување. На пример доколку секоја фирма плаќа данок, дали знаете дека платите во државната администрација ке може да се покачат за 20% без проблем а со тоа да имаме и подобар животен стандард од сега.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #1477 on 22.03.2011, Tuesday, 22:49:14 »
се сложувам со дексер, се што се случува се е политички поврзано за жал :/

Offline ZareBt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 441
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #1478 on 22.03.2011, Tuesday, 22:54:24 »
Па и во Бт во алфа ко ќе се погоди на смена еден така ко пијан е секогаш...Инаку др вработени се многу фини(и овај не е лош, само лошо е кога ќе го погидиш на смена оти мн е по мајтапите чоеко!!!
А за фискални му немам побарано зато и ми немат даено!  :D
Најдобра струка--> ЕЛЕКТРО!

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #1479 on 22.03.2011, Tuesday, 23:30:40 »
оди на најдесниот "X"  :D
Ама како засекогаш да го исклучам?  ;D

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #1480 on 22.03.2011, Tuesday, 23:35:15 »
провери во "options" може таму ке смениш ;D

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #1481 on 22.03.2011, Tuesday, 23:40:14 »
оди на најдесниот "X"  :D
Ама како засекогаш да го исклучам?  ;D
-Оди на тој „клучот“ нај на страна што е од google chrome
-па оди options
-па оди under the hood
-и има едно translate,и штиклирано е,тоа од-штиклирај го и нема да ти јавува,дали сакаш да ти направи translate на страницата...Ако не се снајдеш,пиши.Иначе кај тоа translate поточно пишува „Offer to translate pages that aren't in a language I read“ ;) ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #1482 on 22.03.2011, Tuesday, 23:46:49 »
Се снајдов  ;D Фала

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #1483 on 23.03.2011, Wednesday, 11:46:36 »
Убаини :D :D ;D
Code: [Select]
http://www.motika.com.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=23542&Itemid=24
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #1484 on 23.03.2011, Wednesday, 21:53:24 »
ај админи,модератори имам голем проблем.Кога се вратив од школо се пуштив на форум,притискам на копчето "Непрочитани мислења" и немаше ништо,празно беше.Одам "Почетна" и гледам доле има нови мислења.Притскам сега на копчето 'Нови одговори на мои мислења" е тек таму што да видам,сите нови одговори на новите мислења се таму.Дали ова е некаков проблем кај мене или пак кај сите е вака?