Author Topic: Случајни муабети  (Read 828272 times)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #615 on 25.10.2010, Monday, 00:12:11 »
Потврда и од мене дека ја бива,ама тоа ехехеееееее уште од кога :D ;) 8).
GigaWatt кој ти ја кажа а а а  ::) 8)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #616 on 25.10.2010, Monday, 00:36:00 »
Потврда и од мене дека ја бива,ама тоа ехехеееееее уште од кога :D ;) 8).
GigaWatt кој ти ја кажа а а а  ::) 8)

I give credit where credit is due ;) 8).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #617 on 25.10.2010, Monday, 00:38:44 »
Потврда и од мене дека ја бива,ама тоа ехехеееееее уште од кога :D ;) 8).
GigaWatt кој ти ја кажа а а а  ::) 8)

I give credit where credit is due ;) 8).
Ахахахах еве translate од чика google :D :D

Јас даде кредит од каде кредит се должи
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #618 on 25.10.2010, Monday, 00:40:37 »
Ахахахах еве translate од чика google

Јас даде кредит од каде кредит се должи

хахахахахаха ;D ;D ;D... чичко Google слабо знае да склопува реченици, тоа сите знаеме, башка изгледа киднал едно две или три години Македонски во средно... хахахаахахах ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #619 on 25.10.2010, Monday, 00:42:05 »
Ахахахах еве translate од чика google

Јас даде кредит од каде кредит се должи

хахахахахаха ;D ;D ;D... чичко Google слабо знае да склопува реченици, тоа сите знаеме, башка изгледа киднал едно две или три години Македонски во средно... хахахаахахах ;D ;D ;D
Тој изглеа ич не бил кога имало предавање за македонскиот јазик хахахахахах :D :D ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #620 on 25.10.2010, Monday, 01:02:18 »
де бе малечко...се ли преведуваш на гугле???  ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #621 on 25.10.2010, Monday, 01:03:16 (Edited 25.10.2010, Monday, 01:06:18) »
де бе малечко...се ли преведуваш на гугле???  ;D
Хах да,баш ми е и интересно се некоја глупава реченица ќе ти состави чика google,таман за да те насмее. :D :D

Споено мислење: 25.10.2010, Monday, 01:06:18
Ај малку збава ;D. Од кој филм е репликава ;D.

This is your last chance. After this there is no turning back. If you take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. If you take the red pill, you stay in wonderland, and I'll show you how deep the rabbit hole goes.
Еве ај да го преведеме ова од колегата GigaWatt

Ова е твојата последна шанса. После ова нема враќање назад. Ако се земе сината пилула, крај на приказната, ќе се разбудам во твојата постела и веруваат дека она што сакате да се верува. Ако сте земале црвената пилула, да остане во земјата на чудата, и јас ќе ви покажам колку длабока дупка зајакот оди.


Ахахахахахаах леле е ова ме насмеа :D : Ако се земе сината пилула, крај на приказната, ќе се разбудам во твојата постела :D :D ;D ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #622 on 25.10.2010, Monday, 01:11:11 »
добро почнал...ама само 2 реченици траеше тоа доброто...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #623 on 25.10.2010, Monday, 01:25:46 »
Ако се земе сината пилула, крај на приказната, ќе се разбудам во твојата постела и веруваат дека она што сакате да се верува. Ако сте земале црвената пилула, да остане во земјата на чудата, и јас ќе ви покажам колку длабока дупка зајакот оди.

хахахахахаха ;D ;D ;D... лелеееееееееееееееее... се прснав... хахахахахахахаахах ;D ;D ;D

лелеееееее, замислете Маtrix да беше на Македонски... ќе се прснев до смеење... хахахааххаахаха ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #624 on 25.10.2010, Monday, 01:27:25 »
Ако се земе сината пилула, крај на приказната, ќе се разбудам во твојата постела и веруваат дека она што сакате да се верува. Ако сте земале црвената пилула, да остане во земјата на чудата, и јас ќе ви покажам колку длабока дупка зајакот оди.

хахахахахаха ;D ;D ;D... лелеееееееееееееееее... се прснав... хахахахахахахаахах ;D ;D ;D

лелеееееее, замислете Маtrix да беше на Македонски... ќе се прснев до смеење... хахахааххаахаха ;D ;D ;D.
Ќути ќе требаше на шоља да седиш и да гледаш има да се расцепиш од смеење а воедно и мочање. ;D ;D ;D :D :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #625 on 27.10.2010, Wednesday, 01:30:31 »
Колеги,да не имате некоја шема за поврзување на мемориска картица со компјутер?Мемориската е MicroSD. ;D :)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #626 on 27.10.2010, Wednesday, 01:32:08 »
Ауууууу, тоа е малку голема работа... поевтино е да си купиш card reader ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #627 on 27.10.2010, Wednesday, 01:34:20 »
Ауууууу, тоа е малку голема работа... поевтино е да си купиш card reader ;).
Знам знам :D има во еми медиа,ама сакам да пробам да изработам едно,и дали има некое коло за тој како конектор или само треба некои пинови нешто да се поврзат?Како? ??? ::)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #628 on 27.10.2010, Wednesday, 01:36:27 »
Знам знам :D има во еми медиа,ама сакам да пробам да изработам едно,и дали има некое коло за тој како конектор или само треба некои пинови нешто да се поврзат?Како? ??? ::)

Треба цел интерфејс да се прави, не е баш така просто :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #629 on 27.10.2010, Wednesday, 01:36:56 »
Ауууууу, тоа е малку голема работа... поевтино е да си купиш card reader ;).
Знам знам :D има во еми медиа,ама сакам да пробам да изработам едно,и дали има некое коло за тој како конектор или само треба некои пинови нешто да се поврзат?Како? ??? ::)
Не, тоа е цел склоп со чип
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.