Author Topic: Случајни муабети  (Read 828540 times)

Offline KiloVolt

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 814
  • Gender: Male
  • Високонапонски Фанатик
Re: Случајни муабети
« Reply #5370 on 20.05.2014, Tuesday, 16:53:56 »
Кај мене не беше во ред ако го копираш ромот од Супер Марио, ако го пастираш на некое друго место, не го отвара. Со кратенки пробај. Тестирано... ;)
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #5371 on 20.05.2014, Tuesday, 17:57:21 (Edited 20.05.2014, Tuesday, 18:06:28) »
Едит:

Во ред е сега , се симна и емулаторот и играта , и направив да ми се отвара преку емулаторот , фала ти , се вратив на старите добри денови :D

Offline dr-mr

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 778
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #5372 on 21.05.2014, Wednesday, 19:51:58 »
Според таа страна
Code: [Select]
http://thehackernews.com/2014/05/ebay-hacked-change-your-account.htmlEBAY е хакирана
и на официјалната страна
Code: [Select]
https://blog.ebay.com/ebay-inc-ask-ebay-users-change-passwords/
Сепак се ВРТИ !!!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #5373 on 26.05.2014, Monday, 00:45:04 »
А еве и сајтот на HAARP не работи  :)

Code: [Select]
http://www.haarp.alaska.edu/
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline stefan1984

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 116
Re: Случајни муабети
« Reply #5374 on 26.05.2014, Monday, 14:00:27 »
Некој да сподели дали е подобро хексакоптер или квадкоптер и брендови ревју...

Offline KiloVolt

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 814
  • Gender: Male
  • Високонапонски Фанатик
Re: Случајни муабети
« Reply #5375 on 26.05.2014, Monday, 14:42:05 »
Според мене за сложеност дефинитивно квадкоптер е подобро, помалку работа бара да вложиш, додека за контрола, подобар е хексакоптерот, но тој бара и повеќе ресурси (мотори, контролери..), така да- ако не ти е за ептен прецизни работи, квадкоптер е вистинскиот избор.
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #5376 on 27.05.2014, Tuesday, 20:45:47 (Edited 28.05.2014, Wednesday, 19:48:48) »
Квадрокоптерот е наменет за снимање на некои концерти,свадби ги има и на некои гранични премини околу пустините..А за хексакоптерот незнам  :D

Споено мислење: 28.05.2014, Wednesday, 19:48:47
На пример новиот дует од Даниел и Жењко некои делови се снимени со квадрокоптер...


Offline KiloVolt

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 814
  • Gender: Male
  • Високонапонски Фанатик
Re: Случајни муабети
« Reply #5377 on 02.06.2014, Monday, 13:58:52 (Edited 04.06.2014, Wednesday, 01:55:46) »
На пример новиот дует од Даниел и Жењко некои делови се снимени со квадрокоптер...
Всушност, ова е октакоптер, на секој крак има два мотори  ;)


Споено мислење: [time]02 Јуни 2014, 13:01:22[/time]
Да не има некој случајно, или знае од каде можам да најдам игла за грамофон, бидеќи старата ми се скрши, беше скроз кородирана. Дека беше скршена, морав да ја нацртам за да видите одприлика каква беше. Ако има некој ваква, а би ја дал или продал би бил многу благодарен! :D

Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Случајни муабети
« Reply #5378 on 02.06.2014, Monday, 16:49:19 »
Морам пак да реагирам: прво кога се бара нешто треба да се наведе за кој модел на грамофонската глава е иглата,или моделот на грамофонот или барем некој релевантен податок( кристална/магнетна глава???).Не сме бре видовити шамани овде на Форумов за да знаеме каков грамофон имаш дома! За сите нека важи веке еднаш,да не се допишуваме и делиме опомени! И ова побарување треба да биде постирано на друго место,а не во Случајни муабети.Некако најлесно сите можни работи тука се залепуваат.

Offline KiloVolt

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 814
  • Gender: Male
  • Високонапонски Фанатик
Re: Случајни муабети
« Reply #5379 on 02.06.2014, Monday, 21:05:57 »
Quote
Некако најлесно сите можни работи тука се залепуваат.
Дека некако не ми е "електронско" тоа... А батка, од каде да знам дали е кристална или магнетна? А за моделот, ќе пишам кога ќе видам, кај баба ми е грамофонот... Инаку, марката е Telefunken
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Случајни муабети
« Reply #5380 on 02.06.2014, Monday, 22:35:16 »
Дека некако не ми е "електронско" тоа... А,како е - грамофонски?? 8)  Абе ,грамофонот кај баба ти е!? Па како овие цртежи ги нацрта,дали по сеќавање? Ајде направи една слика барем и да видиме како изгледа главата и старата игла.Запиши се што пишува на грамофонот,а не само Телефункен.

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Re: Случајни муабети
« Reply #5381 on 02.06.2014, Monday, 23:14:45 »
Дали има некој на форумов, а воедно е и од Скопје, што ќе сака да ми испрограмира 4 atmega8 со готов хекс. Ако има таков нека се јави на пп :)

Offline stefan1984

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 116
Re: Случајни муабети
« Reply #5382 on 03.06.2014, Tuesday, 18:10:24 »
Морам пак да реагирам: прво кога се бара нешто треба да се наведе за кој модел на грамофонската глава е иглата,или моделот на грамофонот или барем некој релевантен податок( кристална/магнетна глава???).Не сме бре видовити шамани овде на Форумов за да знаеме каков грамофон имаш дома! За сите нека важи веке еднаш,да не се допишуваме и делиме опомени! И ова побарување треба да биде постирано на друго место,а не во Случајни муабети.Некако најлесно сите можни работи тука се залепуваат.

Хахха честа грешка поготово ако е нешто мало/ситно фотографија. шамани видовити нема, тие се превара. Случајни муабети јас мислев дека се за овие теми кои не се толку врзани со електорника

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Случајни муабети
« Reply #5383 on 03.06.2014, Tuesday, 19:37:44 »
Има и видовити шамани за електроника.Само тие можат да кажат што му е на уредот без да го видат воопшто.Многу често стилот на барањата е ,карикирам,- * Барам лев држач за хсдклјхфсхд  од Спејс Шатл * или * Имам голем ТВ апарат,расипан е ,нема ништо.Кажете што му е?*.Такви работи ни Баба Рада во својата емисија не може со помош на тревки,свети води и магнети од звучници да разреши! Тоа е поентата,за жал.

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #5384 on 04.06.2014, Wednesday, 16:33:23 »
Хахахахахахахахахаха..Се пресмејв. Кизнај дали е навистина точно

Code: [Select]
http://puls24.mk/magazin/zivot/sokantna-informacija-eve-sto-se-slucuva-so-zenite-i-seksot-koga-amerikancite-ke-go-uklucat-haarp