Author Topic: Блутут ушно шпионче  (Read 2321 times)

ggoce

  • Guest
Блутут ушно шпионче
« Opened on 21.05.2012, Monday, 04:10:47 »
Дали имал некој искуство со ова чудо, да пише некое мислење
Code: [Select]
http://simenibiz.com/button-cell-type-earpiece
Code: [Select]
http://www.youtube.com/watch?v=BYzy9JnLIq0

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Блутут ушно шпионче
« Reply #1 on 21.05.2012, Monday, 05:37:40 »
Не ми го отвора првиот линк.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline najdo

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 421
  • Gender: Male
Одг: Блутут ушно шпионче
« Reply #2 on 21.05.2012, Monday, 16:34:35 »
Ова можи во увото да ти се заглави од толку шо е мало.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Блутут ушно шпионче
« Reply #3 on 21.05.2012, Monday, 17:02:25 »
не е блутут, него со предавател и приемник работи (радиотехника)...а за искуство сум немал до сега, ама ке почнам со искуствата со користење накај септември... :)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

ggoce

  • Guest
Одг: Блутут ушно шпионче
« Reply #4 on 21.05.2012, Monday, 21:44:20 »
Не би требало да се заглаве ваде се со магнет

Offline alokin

  • Нов член
  • *
  • Posts: 43
  • Gender: Male
Одг: Блутут ушно шпионче
« Reply #5 on 06.06.2012, Wednesday, 13:56:50 »
Да, со магнетче го вадат :) Кај мене на факултет Бугариве се утепаа од испити зимање со вакви слушалки  :)
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia

Offline nikola_bb

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 380
Одг: Блутут ушно шпионче
« Reply #6 on 09.06.2012, Saturday, 19:02:15 »
на другар му се заглави исто вакво во уво и по доктори се маткаше одвај му го извадија без да му го оштетат тапанчето. од тогаш вика нема шанси

Offline najdo

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 421
  • Gender: Male
Одг: Блутут ушно шпионче
« Reply #7 on 09.06.2012, Saturday, 23:15:24 »
Јас не разбирам шо барате на факултет ако планирате на ваков начин да го земите.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Блутут ушно шпионче
« Reply #8 on 10.06.2012, Sunday, 18:00:01 »
Јас не разбирам шо барате на факултет ако планирате на ваков начин да го земите.

И мене не ми е јасно, но тоа е тоа ::).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Одг: Блутут ушно шпионче
« Reply #9 on 10.06.2012, Sunday, 19:12:41 »
Јас не разбирам шо барате на факултет ако планирате на ваков начин да го земите.
друже не се сите толку поштени како што мислиш

Life is too short to remove USB safely ..

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Блутут ушно шпионче
« Reply #10 on 10.06.2012, Sunday, 19:28:44 »
некои си го сватиле буквално она "снајди се па живеј" па се служат со бубици, други (знаеме кои) купуваат фалсификат дипломи, трети се запишуваат на факултет и за 3-4 год. добиваат дипломи без да се појават на испит....
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline najdo

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 421
  • Gender: Male
Одг: Блутут ушно шпионче
« Reply #11 on 10.06.2012, Sunday, 22:08:57 »
И послем државата нечинела и сме биле назад, ами шо е чудно. Пред се факултетот ти е образование и како човек се градиш.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Блутут ушно шпионче
« Reply #12 on 10.06.2012, Sunday, 22:19:05 (Edited 10.06.2012, Sunday, 22:22:43) »
И послем државата нечинела и сме биле назад, ами шо е чудно. Пред се факултетот ти е образование и како човек се градиш.
Ова последново 100% не е точно, бидејки знам луѓе со средно се па пак останале луѓе и се човечни, хумани, добри, и се што го карактеризираат добриот човек, а имам видено високообразовани но корумпирани, исфрустрирани, злобни и покварени до срш... така да образованието нема врска со тоа колку си изграден како човек или нечовек. П.С. Имам видено и наставник во гимназија во еден друг град да е манијак... така да...

Него да се вратиме на темата :) Моја препорака не ги купувајте тие буби бидејки освен што се многу скапи и се опасни по увото туку не се баш толку ефикасни, неможете да му речете на лицето што ви диктира, застани, ај повтори пак, ај читај поспоро или побрзо!
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline najdo

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 421
  • Gender: Male
Одг: Блутут ушно шпионче
« Reply #13 on 10.06.2012, Sunday, 22:23:40 »
Сосема се сложувам, ама гледано статистички како шо кажвам е, иначе Тито бил бравар со средно па шо човек стана.