Author Topic: Случајни муабети  (Read 828320 times)

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #6210 on 28.03.2017, Tuesday, 21:17:40 »
 Следам сајтот го знам тоа, но за точен датум прашував. Четврток ке треба да ме известат по меил дали сум прифатен, така?

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Случајни муабети
« Reply #6211 on 28.03.2017, Tuesday, 23:14:23 »
e-mail:

Примен си.


 ;D :D ;) 8)

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Re: Случајни муабети
« Reply #6212 on 28.03.2017, Tuesday, 23:38:28 »
Е тебе ли бе Атанас да не те примат кај смеат супер дете оваа година со другарчето мое Тодоров исто како претседателот што се презива ќе сме набљудувачи  ;D ;D ;D
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Re: Случајни муабети
« Reply #6213 on 29.03.2017, Wednesday, 00:28:50 »
незнам дали е точното место, но сакав да прашам дали некој од форумов има формули за пресметување на број на намотки кај електро мотор? Ми треба за 700 вати мотор, сакам да пробам сам да го поправам секако беше за во отпад :)

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #6214 on 29.03.2017, Wednesday, 22:00:04 »
Ќе видиме утре ајде, зависи до конкуренцијата тоа.  ;)

Offline najdo

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 421
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #6215 on 29.03.2017, Wednesday, 22:29:50 »
Незнам дали ке успејш да го премоташ дури и да ги имаш равенките. Некој од то лебот го вади и не е до толку едноставно. Иначе и на нет имаш туторијал од Индијци кај шо премотват мотор трај баѓи време видеото и на крај ко ке го мотат користат програма за пресметка на на бројот на намотки, колку намотки по секција по канал по фаза, кој канал со кој канал да се поврзат и сл. Иначе наједноставно ти е да ги извадиш старите намотки, и да ги пребројш проводниците по канал.

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Re: Случајни муабети
« Reply #6216 on 30.03.2017, Thursday, 13:11:07 »
Ќе биде Атанас ќе биде па и немаш некоја сериозна конкуренција.
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #6217 on 30.03.2017, Thursday, 18:02:27 »
Е, за тоа ќе видиме на денот на натпревар ако ме примат.  ;) На нероден Петко капа не му се крои.

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Re: Случајни муабети
« Reply #6218 on 30.03.2017, Thursday, 19:12:20 (Edited 30.03.2017, Thursday, 19:26:17) »
Така е бацко браво ме изнасмеа незнам во Скопје немаше нешто баш дечкиве посебно секогаш сте вие од другите градови деца што се трудите барем колку можете толку во Скопје хаос се предавалните на НТ само кога ќе дојде натпревар тогаш секаде е така еј Атанас златни времиња што ти е убав животот јас кога бев втора и прва во Штип се одржа натпреварот во втора кога бев со еден скапан автобус хахахах на НТ Тамче 80 тресеше седишта крш сите дупки по штипскиот пат уште не го направија еј од тогаш кој дупки ги јадев ајде годинава почесен гостин сум ќе ве гледам хахахха стар сум па и ме повикаа некои јаки луѓе на НТ хахах прошло јакото во НТ али ајде па во Скопје иначе Атанас имаше една изложба 2016 година на крајот НТ ја правеше таму па со покана ме викаа ;D ;D ;D. Ајде ќе биде Атанас само напред супер момче си ;D ;D ;D ќе запознаеш и луѓе разни разни личности некои слични на тебе некои па не ги интересира дошле ради професорите уплашени цели еј во најубавата возраст си и само напред ;D
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #6219 on 30.03.2017, Thursday, 19:24:43 »
Па, да ти кажам за нашиот град односот со НТ е фер, за другите градови не знам. Кај и да треба да се оди се оди организирано со добар превоз. Е, сега јас не одам ради професорот што ми рекол, туку јас го терам да ми биди ментор, па макар што и годинава ништо не се потруди да направи за мојот проект, самостојно го изработував и го истражував ( пишував ) теоретскиот дел од проектот. Таква е ситуацијата во државата, секој си гледа свои интереси.  :) :) Па, ако навистина доаѓаш на државниот натпревар од НТ за средношколци може и да се сретниме.  ;)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Случајни муабети
« Reply #6220 on 30.03.2017, Thursday, 19:28:28 »
Јас ке ви бидам ноќна ноќна мора :D :D :D

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #6221 on 30.03.2017, Thursday, 19:29:00 (Edited 30.03.2017, Thursday, 19:30:37) »
Quote
во Скопје иначе Атанас имаше една изложба 2016 година на крајот НТ ја правеше таму па со покана ме викаа

Ако мислиш за во домот на АРМ и јас бев поканет и присуствував на доделувањето на најголемото признание на Народна Техника на Македонија кое беше доделено од страна на претседателот Ѓорѓе Иванов.  ;) ;) А, исто така ги имав изложено Јонскиот мотор и Теслиниот Трансформатор.

Споено мислење: [time]30 Март 2017, 18:29:53[/time]
Јас ке ви бидам ноќна ноќна мора :D :D :D

Да не сте во некоја дисциплина во жири?  ;D ;D

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Re: Случајни муабети
« Reply #6222 on 30.03.2017, Thursday, 19:36:06 »
Да да Атанас на тоа мислам т заприметив претпоставив дека си ти не ти се јавив мора еден Андреј гитарист од Прилеп од индустриско да знаеш завршен е веќе му викам Атанас он вели маслац те викале те знам само не ти се јавив. Батка бе батка легенда и ај после офф топик не ноќна мора ;D ;D ;D ;D 8) 8) 8) Имаш поздрав од Петре Николовски пред две недели отиде за Америка малку на некое одредено време ;D ;D ;D ;D ;D
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #6223 on 30.03.2017, Thursday, 19:41:19 »
Првпат слушам за ова од тебе дека така ме викале, појма немам. Инаку немаше никаков Андреј од Прилеп, не знам од каде вакви глупости.  ???

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Re: Случајни муабети
« Reply #6224 on 30.03.2017, Thursday, 19:45:44 (Edited 30.03.2017, Thursday, 19:50:04) »
Имаше да не го именувам 2016 во мај матурираше точно ти кога се упиша постар од тебе така он сите ги вика маслаци тоа му е прекар другар ми е многу добро дете пола Прилеп го знае свири на Гитара четири години постар од тебе од физика настапот во Прилеп од осмо те знае од државниот и на тој гости бевме се шалам со тебе ти може не го знаеш дрнка на гитара ај сега и со презиме и име да не го давам човекот не се љути одма ништо лошо не ти реков друже ;D ;D. Атанас терам на хумор едина добра работа на тоа натпреварите државни и од НТ што секогаш тоа организаторите знаат и некоја баничка да дадат насабајле пред да почне натпреварот части домаќинот ;D ;D секоја година така е  ;D ;D ;D
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш