Author Topic: Случајни муабети  (Read 827962 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #5025 on 01.12.2013, Sunday, 17:24:51 »
епа да де јас ништо не спорев со тоа, туку дека она што го има напишано dx-er е закана, ама нема везе нама да  се расправам ако сметаш дека има нешто офф топик, слободно бришај.  ;) ;D



Е ај иди не се заканувај ::). Па не еднаш сме опоменувале за вакви работи во оваа тема. Можеби ти прв пат гледаш, ама разгледај ја темата наназад... па сигурно има барем 20-тина вакви опомени, а најверојатно многу повеќе.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #5026 on 01.12.2013, Sunday, 17:49:47 »
MetallicA каде јас сум ти се заканил тебе на 6 часовен бан? Чекам одговор со линк од мој пост
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MetallicA

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 716
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #5027 on 01.12.2013, Sunday, 18:07:16 »
имаш напишано: "кој одговори, 6 часа бан" тоа се однесува на сите во кои спагам и јас, така да ми се имаш закането.
Kure je kupio novog BMW-a

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #5028 on 01.12.2013, Sunday, 18:10:54 »
дојди малце на четот, да видам чив потпарол си
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #5029 on 05.12.2013, Thursday, 23:40:40 »
Дали има некој што знае, што ли им значи на жените ова со прстиве што го прават ? Имам видено мноооооооогу такви слики со женски на ФБ. Само жените значи!
Ама искрено нека каже, тој што знае. Не да нагаѓаме!

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline warningteam

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 292
Re: Случајни муабети
« Reply #5030 on 09.12.2013, Monday, 17:38:08 (Edited 11.12.2013, Wednesday, 15:05:16) »
По женска логика и вакво правење со прстите  им значи  " Двојче мали " слично на "корпа" кога ке ти бапне девојка :D Ете го одговорот другар :D

Споено мислење: 11.12.2013, Wednesday, 15:05:16
Ако може некој да ми даде линк од темата што беше порачки на делови преку интернет или со сличен наслов беше некако ?? Неможам да ја најдам преку пребарувачов..

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #5031 on 15.12.2013, Sunday, 02:07:22 »
знае ли некој дали во македонијава би имало факултет некој кој што нуди постдипломски студии за композитни материјали???
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Случајни муабети
« Reply #5032 on 15.12.2013, Sunday, 10:47:35 (Edited 15.12.2013, Sunday, 10:52:09) »
најверојатно негде хемија кај што се изучува би требало да го има тоа, според мене
или негде каде што се изучуваат материјалите, види овие што се технолошко технички факултети, таму би требало материјали да учат

Code: [Select]
http://www.tmf.ukim.edu.mk/Index.aspx?id=opsto&page=static&grupa=postdiplomski
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Re: Случајни муабети
« Reply #5033 on 22.12.2013, Sunday, 22:49:08 »
Можи некој да ми кажи дали има продавница за елктрнски копоненти (делови) во Охрид и ако имам ако можи линк од пордавницата позз  ;)

Offline jovce.

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 124
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #5034 on 24.12.2013, Tuesday, 22:30:47 »
Можи некој да ми кажи дали има продавница за елктрнски копоненти (делови) во Охрид и ако имам ако можи линк од пордавницата позз  ;)

Братче оди кај полицијата, таму е продавницата или поточно одма до КЈ Чичо ресторанот :)
Инаку не ми текнува како се вика, не верувам да имаат страна на интернет.
MB: GA-990XA-UD3, CPU: AMD Phenom II x4 955 BE @ 4.20GHz, RAM:8GB 4x2GB DDR3 1333MHz PATRIOT, HDD:250GB (ExcelStore), GPU:Sapphire HD 3870 512mb GDDR4, PSU:Cooler Master 700W RP

Offline stiffy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 490
  • Gender: Male
  • ак сакам.
Re: Случајни муабети
« Reply #5035 on 24.12.2013, Tuesday, 22:47:35 »
пал електроника...паунко. Ама скапо, немат нишо...воглавно нема да ти свршат работа. тоа е 20метра пред полицијата од десна страна.

Филип Маџар, по ул јане сандански одма до ноќен клуб арена.

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Re: Случајни муабети
« Reply #5036 on 24.12.2013, Tuesday, 23:33:22 »
Фала за посоченоста за продавницата ја најде другарми пошто не знаеше каде е и дали има  продавница за компнети ама ете имало  ;)

Offline jovce.

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 124
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #5037 on 25.12.2013, Wednesday, 00:48:09 (Edited 25.12.2013, Wednesday, 00:51:46) »
пал електроника...паунко. Ама скапо, немат нишо...воглавно нема да ти свршат работа. тоа е 20метра пред полицијата од десна страна.

Филип Маџар, по ул јане сандански одма до ноќен клуб арена.


Брате кај Маџаров поопремени се од овие кј полицијава или како што имам слушано се занимавале  само со звучници, такви работи поправале? Пошто не сум и јас од Охрид(учев таму) и стално кога купував земав од кј полицијата, за Маџаров викаа дека само поправал звучници нешто, таква работа.

MB: GA-990XA-UD3, CPU: AMD Phenom II x4 955 BE @ 4.20GHz, RAM:8GB 4x2GB DDR3 1333MHz PATRIOT, HDD:250GB (ExcelStore), GPU:Sapphire HD 3870 512mb GDDR4, PSU:Cooler Master 700W RP

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #5038 on 25.12.2013, Wednesday, 01:24:45 »
Едно прашање до сите што се бават со батерии и полначи  ;D Имам една мала буба па ја правам ептен микро , и сега ме интересира дали може да се дополнуваат вакви батерии ?

Code: [Select]
http://www.loging.mk/1142/169580/0/ShowProduct/Litiumska_kopchesta_baterija_CR1220
Батериите ке бидат поврзани во паралела но би пробал и сериска врска :) И ако се полнат , кој напон и струја би ги препорачале за паралелно и сериско полнење на две вакви батерии ? :)


Би можел да направам нешто вакво ? Како би го подесил за сериско и за паралено полнење на две вакви батерии ?  :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #5039 on 25.12.2013, Wednesday, 06:50:52 »
Отвори си посебна тема за ова. Пак ли да опоменуваме што може да има, а што не во оваа тема ::). Па нема смисла.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."