Author Topic: Ми треба firmware za фрекфенцметар?  (Read 629 times)

Offline dachomk

  • Нов член
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Male
Ми треба firmware za фрекфенцметар?
« Opened on 24.02.2012, Friday, 01:52:31 (Edited 24.02.2012, Friday, 09:30:50) »
Здраво, најдов една шема на интернет за 2.5ГХз фрекфенцметар, ги имам сите делови но ми фали фајлот/firmware за пикот, дали го има некој случајно ?
еве линк,
Code: [Select]
http://www.rfcandy.biz/communication/fcntlcd.html

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Фрекфенцметар !?
« Reply #1 on 24.02.2012, Friday, 02:03:01 »
Софтверот за микроконтролерот за овој проект се плаќа. Не верувам дека некој го има :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline dachomk

  • Нов член
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Male
Одг: Фрекфенцметар !?
« Reply #2 on 24.02.2012, Friday, 02:04:29 »
...Пробав да го контактирам на мејлот двапати но не ми одговара. Незнам чаре

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Фрекфенцметар !?
« Reply #3 on 24.02.2012, Friday, 02:07:02 »
Сајтот е последен пат update-уван во 2006-та, најверојатно е напуштен проектот. Можеби сега и бесплатно би го дал софтверот, но штом не може да се исконтактира авторот, тешко дека ќе го најдеш софтверот :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline dachomk

  • Нов член
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Male
Одг: Фрекфенцметар !?
« Reply #4 on 24.02.2012, Friday, 02:11:28 (Edited 24.02.2012, Friday, 04:01:34) »
Хммм, ОК. Фала во секој случај.

Најдов ист но со ЛЕД дисплеи, ги има и кодовите за пикот.

Eве линк:

Code: [Select]
http://hem.passagen.se/communication/frcpll.html
Quote from: Администрација
6.1. Сите екстерни линкови кои ги post-ирате во вашите коментари треба да бидат кодирани!