Author Topic: nokia 1100 rh 15  (Read 5317 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: nokia 1100 rh 15
« Reply #30 on 14.09.2010, Tuesday, 23:46:10 »
Во принцип се иде преку мрежата на оператаорот, затоа не мора да имаат јаки приемници, ја користат мрежата на операторите, а сигурен сум дека има и некои други финти кои ги знаат само они и определени експерти ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: nokia 1100 rh 15
« Reply #31 on 14.09.2010, Tuesday, 23:46:21 »
Кога гледам што се постои, мислам дека имам телефон од турско :)
мислиш на wimax или zipgee (или како се викаше) или на друго? пиши што е таа технологија.

пиши твое мислење за ова моево од претходниот пост.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline deophorant

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 300
Одг: nokia 1100 rh 15
« Reply #32 on 14.09.2010, Tuesday, 23:53:26 (Edited 14.09.2010, Tuesday, 23:59:32) »
Кога гледам што се постои, мислам дека имам телефон од турско :)
мислиш на wimax или zipgee (или како се викаше) или на друго? пиши што е таа технологија.

пиши твое мислење за ова моево од претходниот пост.

Верувајте ништо од технологијата несмеам да зборам, ни тука ни било каде, само ке речам погледнете го следниов сајт
Code: [Select]
http://www.stericsson.com/platforms/U8500.jspи овој
Code: [Select]
http://arm.com/products/processors/cortex-a/cortex-a9.phpи донекаде ке ви стане јасно до кај е стасана технологијата за 1-2 години, се за во подалецна иднина го има само во десетина канцеларии ширум светот и толку.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: nokia 1100 rh 15
« Reply #33 on 15.09.2010, Wednesday, 01:04:26 »
deophorant не знам што студираш односно за што се интересираш и од што се разбираш, ме интересира дали имаш некое искуство со т.н. начин на комуницирање number station преку SW (кратки бранови) ? Јас ова го имам слушано уште пред 10 години на обично радио ама не знаев што е.
Code: [Select]
http://www.youtube.com/results?search_query=number+station&aq=f
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline deophorant

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 300
Одг: nokia 1100 rh 15
« Reply #34 on 16.09.2010, Thursday, 20:44:02 »
Никогаш немам работено со такво нешто, но сепак таа идеја е напуштена одамна, сега има многу понапредни комуникациски криптирани методи. Млад сум за да знам за тој период од студената војна кога се користеле. Сепак немам искуство со нив

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: nokia 1100 rh 15
« Reply #35 on 17.09.2010, Friday, 12:16:18 »
Никогаш немам работено со такво нешто, но сепак таа идеја е напуштена одамна, сега има многу понапредни комуникациски криптирани методи. Млад сум за да знам за тој период од студената војна кога се користеле. Сепак немам искуство со нив
тие ги има и денес ама треба да видиш по странски форуми каде што има теми за тоа па да најдеш во колку саат и на кои фрекфенции. Иначе ако бараш по радиото ке ти земе многу време. јас ги имам повеке пати слушано и тоа случајно бидејки пред 10 год. ги имаше мноогу, сега ги има многу малце.

SKOLS  3210 99%
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Maximusmkd

  • Нов член
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Одг: nokia 1100 rh 15
« Reply #36 on 26.09.2010, Sunday, 20:14:48 »
Јас имав иста ваква нокиа произведена во германија ја продадов 400 денари пред неполна година сега си ја жалам а ова со хакериве мислам дека нема да трае долго сигурно ќе се превземе нешто во врска со банкомативе
Maximus

Jove

  • Guest
Одг: nokia 1100 rh 15
« Reply #37 on 29.09.2010, Wednesday, 20:20:00 »
со ова кизнае од кога се вадат пари а ние сега дознавме  преед брзо време а бизнисот траел цели 7 години и сега банките не пракаат известување :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( ин :'(ку и јас ке купев хахах се зафркава ;D ;D ;D ;D