Општа дискусија > Општа дискусија

Image Host-ови: Искуства и Критики

<< < (2/3) > >>

Zdravkovski:
еве да се јавам и јас со еден наш македонски предлог
--- Code: ---http://fotografija.com.mk/
--- End code ---
иако со последниот што го користев пик.мк се изгорев многу слики ми отидоа јабана а за малер и ХДД-то ми рискна во некој меѓу простор така да  ???

ki4o01:
јас мислам да не користиме на форумов некој хостови што не се познати како овај македонскиов и како што беше пиц.мк знаете и самите што се деси.

GigaWatt:

--- Quote from: ki4o01 on 15.01.2013, Tuesday, 21:35:49 ---јас мислам да не користиме на форумов некој хостови што не се познати како овај македонскиов и како што беше пиц.мк знаете и самите што се деси.

--- End quote ---

Токму тоа ми беше и мене поентата. Скептик сум кога станува збор за Македонскиот web простор и сервери.

Сепак, секој си има право да си го користи оној image host кој му се допаѓа ;).

Се разбира, слики од шеми или hex фајлови може да се прикачуваат на форумот (прочитајте ги правилата) ;).

Zdravkovski:
ами и јас како што претходно пишав имам лоши искуства со домашниве, но што од локал патриотизам што од јазични бариери предност скоро секогаш му давам на MADE IN MACEDONIA без разлика дали е хост, производ или услуга

GigaWatt:

--- Quote from: GigaWatt on 10.01.2013, Thursday, 06:03:06 ---max resolution - со free account, ограничена е на 1024 X 768 пиксели, па ако upload-ирате слика со поголема резолуција, host-от автоматски им прави resize на сликите

--- End quote ---

Добри вести од photobucket ;). Уште пред некој ден забележав дека не прави resize на поголемите слики, па расчепкав малку да видам што е работава ;D.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version