Author Topic: Како да го користам интернетот од мобилен телефон на компјутер  (Read 979 times)

Offline Lux

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 338
Како да го користам интернетот од мобилен телефон на компјутер
« Opened on 21.09.2013, Saturday, 12:34:59 (Edited 21.09.2013, Saturday, 16:37:45) »
Како да земам интернет од моб. Телефон и да работам на компјутер и со која марка на телефон се може ова имам nокiа xрrеss music.
Боже чувајме од пријатели,од непријатели сам ќе се чувам.

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Барај дали твојот телефон има можност за tethering, во принцип скоро сите андроид телефони и ајфони ја имаат оваа опција, јас го имам приклучувано лаптопот преку T-Mobile Pulse, iPhone 3, некој си HTC итн. со USB кабел без проблем, само брзината не беше баш нешто...
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Pance24

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 101
Барај дали твојот телефон има можност за tethering, во принцип скоро сите андроид телефони и ајфони ја имаат оваа опција, јас го имам приклучувано лаптопот преку T-Mobile Pulse, iPhone 3, некој си HTC итн. со USB кабел без проблем, само брзината не беше баш нешто...
На секој може било кој модел или мобилен што има едџи интернет или 3г .

Споено мислење: 21.09.2013, Saturday, 14:33:17
Како да земам интернет од моб. Телефон и да работам на компјутер и со која марка на телефон се може ова имам nокiа xрrеss music.
Првин симни Nokia PC Suite и барај во опците интернет .

Offline Lux

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 338
Во sеtings во телефонов не најдов таква опција освен за усб кабле да конектира со рс но со ова ме носи во мемориска картичка.

Споено мислење: 21.09.2013, Saturday, 14:38:38
Ок да симнам и ќе пишан
Боже чувајме од пријатели,од непријатели сам ќе се чувам.

Offline Jovicar

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 143
Симни си Nokia PC Suite и имаш конект то интернет кгоа ке отвориш програмата, конект се конектира и си седиш на нет  ;)

Offline Lux

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 338
ok uspeav so nokia pc suit. izvinete za latinicava nemem instalirano mk poddrsko no i toa ke bide.poz
Боже чувајме од пријатели,од непријатели сам ќе се чувам.