Author Topic: Проект на тема автоматика ?  (Read 3026 times)

Offline didy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 426
  • Gender: Male
Даре: а да си седнеш па да си прочиташ нешто па да навлезеш во проблематиката па ако заглавиш тоа е моментот на поставување на прашање.
Никој тебе нема да ти сервира готови работи. Дрскоста на барањето и тоа што си готован те класифицира во личност што не заслужува помош. Биди повеќе трудољубив и помошта сам ќе се понуди.
Повеќето членови, да не кажам скоро сите се вљубеници во својот занает и пристапот на работите е многу поразличен од твојот. Можно е и да си ја згрешил професијата.
Не треба на никого да се лутиш туку да се преиспиташ самиот каде е грешката.
Загреј го столот ако сакаш резултати, инаку оценката треба нас да ни ја пишат, а не на тебе.
поздрав  :)

Offline StefanJapanac

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 153
Целиот си ти другарче безвезален, ако ти треба проект колку да напишеш и да си завршиш не не замарај овде, имаш Google а он трпи доста. Ако си озбилен и ти треба совет за проект си добредојден.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Проект на тема автоматика ?
« Reply #17 on 05.10.2013, Saturday, 04:14:57 (Edited 05.10.2013, Saturday, 04:16:46) »
Даре: а да си седнеш па да си прочиташ нешто па да навлезеш во проблематиката па ако заглавиш тоа е моментот на поставување на прашање.
Никој тебе нема да ти сервира готови работи. Дрскоста на барањето и тоа што си готован те класифицира во личност што не заслужува помош. Биди повеќе трудољубив и помошта сам ќе се понуди.
Повеќето членови, да не кажам скоро сите се вљубеници во својот занает и пристапот на работите е многу поразличен од твојот. Можно е и да си ја згрешил професијата.
Не треба на никого да се лутиш туку да се преиспиташ самиот каде е грешката.
Загреј го столот ако сакаш резултати, инаку оценката треба нас да ни ја пишат, а не на тебе.
поздрав  :)

Целиот си ти другарче безвезален, ако ти треба проект колку да напишеш и да си завршиш не не замарај овде, имаш Google а он трпи доста. Ако си озбилен и ти треба совет за проект си добредојден.

Се е кажано ;). Алал во вера и на двајцата ;).

dare532, смени си го односот. Инаку те праќаме на принуден одмор.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Научете да се однесувате темава под клуч, сите што учествуваа во дискусијава рачунајте дека сте опоменати!
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!