Author Topic: Мали двосистемски звучници  (Read 3121 times)

Offline izotop

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 357
Да замолам некој попрецизно да објасни за представништвото на Биема (каде поточно се наоѓа) ???

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Јас не сум бил таму, но од прилика знам каде е, ако сакаш преку Google Maps ќе ти направам screen shot, од прилика каде да бараш, да не луташ ;). Кога ќе стигнеш блиску до локацијата, прашај, сигурен сум дека некој ќе знае и ќе ти каже ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline izotop

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 357
Ок прати ја мапата .
Денес поминав но бев изморен за да се врткам и истражувам.
Инаку во каталогот има доста интересни драјвери незнам што пари се движат но некои од нив изгледаат интересно

Offline Delija

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 265
  • Gender: Male
  • Господ ја сака Македонија, а и ЈАС!!!
Другарчиња кажете во близина на кој познат објект е?!
Која населба, а не до бензиската н Макпетрол,....такви бензиски ги има многу,...
Секогаш и секаде,...Најповеќе со електрониката!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Само следи ги сликите, се е објаснето на нив, мислам дека ќе се снајдеш со претставништвото на Биема ;).









It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline izotop

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 357
Фала за информација Гигават

Offline Delija

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 265
  • Gender: Male
  • Господ ја сака Македонија, а и ЈАС!!!
Фала за информација Гигават

Ајде уживајте во панорамава од хеликоптер !!
Секогаш и секаде,...Најповеќе со електрониката!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Мали двосистемски звучници
« Reply #22 on 17.06.2011, Friday, 14:40:27 (Edited 17.06.2011, Friday, 15:05:01) »
Ајде уживајте во панорамава од хеликоптер !!

Што, не можеш да се снајдеш? Сите битни места каде што треба да се врти се означени, (Македонска Куќа, Веро), само можеби не назначив дека улицата по која се движите е улицата по која се движи 57-мица, само тоа ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline izotop

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 357
го пронајдов.
Представништвото на Биема е во зградата со плав кров  веднаш до улицата Миле поп јорданов во десната страна на елипсата со која ја означил локацијата Гигават на последната мапа .
фала Гигават

Offline Delija

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 265
  • Gender: Male
  • Господ ја сака Македонија, а и ЈАС!!!
го пронајдов.
Представништвото на Биема е во зградата со плав кров  веднаш до улицата Миле поп јорданов во десната страна на елипсата со која ја означил локацијата Гигават на последната мапа .
фала Гигават

Изотоп!
Што од звчници тамо може да се најде?!
Дали имаат некаков каталог со цени и дали имаат веб сајт на интернет?
Поздрв
Секогаш и секаде,...Најповеќе со електрониката!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Изотоп!
Што од звчници тамо може да се најде?!
Дали имаат некаков каталог со цени и дали имаат веб сајт на интернет?
Поздрв

Имаат само готови кутии, не можеш да купиш посебно звучници, ако ти беше тоа прашањето.

Code: [Select]
http://www.biema.com/en/
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline izotop

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 357
Одг: Мали двосистемски звучници
« Reply #26 on 19.06.2011, Sunday, 20:07:07 (Edited 19.06.2011, Sunday, 20:12:24) »
Претежно кутии како што кажува Гигават но има нешто од драјвери за професионална употреба неколку видови на високотонци , неколку мали бас среднотонци што можеби ќе ги биде за  домашна кутија и другото се басови 8.10.12.15,18 инчи за разглас .
Треба сами да си видите на лице место .
Инаку на веб страната ги има драјверите сосе карактеристики.

За  цени исто на лице место се прашува.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Во програмата на Биема нема басови за домашна употреба,прво според цените ,а и според карактеристиките се претежно за разгласни кутии.Ако повеке кажам ,да не испадне реклама..

Offline Delija

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 265
  • Gender: Male
  • Господ ја сака Македонија, а и ЈАС!!!
Одг: Мали двосистемски звучници
« Reply #28 on 20.06.2011, Monday, 12:05:33 (Edited 21.06.2011, Tuesday, 20:45:58) »
Во програмата на Биема нема басови за домашна употреба,прво според цените ,а и според карактеристиките се претежно за разгласни кутии.Ако повеке кажам ,да не испадне реклама..

Што има,... се знае пазарче Македонија!!!
Другари јас сум сигурен дека сите овдека вака на форумов ја сакате МАКЕДОНИЈА!! и немојте нашава Македонија да ја заробувате само како конзумер!!??
Дајте на странскиве "ашлаци" да продадеме и ние нешто!!!? - следете ги Кинезите!!?
Не сте свесни дека Македонија има толку добри (убави - на Прилепски) школувани младинци,...а се наоѓа на ова дереџе!!!??? >:( ;D ???
Ајде за сите добар поздрав!!
Секогаш и секаде,...Најповеќе со електрониката!

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Па отвори некоја фабрика за дообри звучници ( макар и по кинеска лиценца!) па од тебе ке купуваме.