Author Topic: Дали некој поправа звучници или некој да ми препорача мајстор ?  (Read 1962 times)

Offline trajcevski

  • Нов член
  • *
  • Posts: 8
Провери позади универзална, таму има продавница и сервис за звучна опрема.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
да прашаш во Студио Б кај Буњаковец ? Само не знам дали сеуште работи тоа дуќанче
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline jarva

  • Нов член
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Male
Конечно луге да ви пишам , а однапред сакам да ви се извинам многу зато што не ви вратив на вашите постови :-[, А за звучките им најдов чаре  ;D Најдов една еластична жица и некако ја поврзав на мембраната али , не е тоа тоа не се средени баш нај нај зато што нема ни многу време да седнам да работам,школо што да се прави ,али ке им најдма лек за уште подобри каблови да не се кинат  ;)

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Aми од стари звучки извади жица, т.е. од неупотребливи, пошто ако се стари а исправни не значи дека треба или мора да се расипат  :D ;)

Offline ZEC ELECTRONICS

  • Нов член
  • *
  • Posts: 30
  • Gender: Male
  • Секој новитет денес...утре е историја !!!
    • zec.mk
Почитувани


За сите што понатаму ќе им треба сервис на звучници во Скопје може да им помогнам ...информации во инкбокс.....


поздрав

ЗЕЦ
Сите се добредојдени .....