Author Topic: Транзисторски засилувач 2x400  (Read 1788 times)

Offline DARK

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 389
уфф незнам за напојување  :o  таткоми вртесе некој луди идеи несто два торуса да купел несто ама мислам дека нема да му се даваат толку пари а и кај би нашол ?

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
I mene me maci napojuvanjeto, ke me kosta mnogu pari ako kupam novo trafo pa ke baram nekoe staro i ke motam ke praam neso .A kolku vati treba da bidi???

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
antonio@arsenal  и другите, веке не можам да опоменувам за латиницата. ај новите членови да ги опоменам 1-2 ОК ама стар член кој во сон знае дека треба да користи латиница да го опоменувам? Мислам дека не се работи за незнаење.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
Во ред, се извинувам нема да се повтори. Пишував на латиница пошто не бев дома а таму немаше кирилица а инаку многу добро ги знам правилата.

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
Одг: Транзисторски засилувач 2x400
« Reply #19 on 04.09.2010, Saturday, 13:56:02 (Edited 04.09.2010, Saturday, 14:00:54) »
Во ред, се извинувам нема да се повтори. Пишував на латиница пошто не бев дома а таму немаше кирилица а инаку многу добро ги знам правилата.

Ако неможиш да пишуваш на кирилица од дома тогаш оди на google.mk и таму кај што треба да напишеш нешто за пребарување има од десна страна едно сликче со тастатура, притисни на него и пишувај од твојата тастатура, кога ке допишеш копирај го тоа што го имаш напишано и залепи го таму кај што треба да го ставиш зборот или текстот на кирилица.

Еве слика што треба да се направи:
Code: [Select]
http://pic.mk/images/googlemk.jpg
Мислам дека е јасно. ;) :)
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
antonio@arsenal ти како и секој друг доколку не сте во можност да пишувате на кирилица под самиот коментар пишете дека не сте во можност да пишувате кирилица поради тоа оти пишете од мобилен или не сте дома...
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
ОК

Offline barmen

  • Нов член
  • *
  • Posts: 37
дали некој може да ми каже некоја промена на транзисторите ,со друг тип на транзистори .Не ми се допаѓа  TO - 3 куќиште , без да се направат модификации на постоечката плочка .