Author Topic: 2 X 400W транзисторски аудио засилувач  (Read 36313 times)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
од каде ти е мрсната хартија????Јас зимав од една книжара 25 ден. парче но сега немаат!!!

Offline DARK

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 389
ја си сечам од календар  ;D

Споено мислење: 14.08.2010, Saturday, 15:46:11
И колку пари те кошта работава досега, мислам ако не е тајна, те прашувам пошто ми треба еден ваков па да знам колку е разликата од купен и хоме маде, затоа.

другар нај сериозно незнам колку ме кошта посто дел од деловите ги земав од тука дел од битола па у тоа време праев и усште едно појачало па се заедно зимав така да незнам дане те лажам

Offline nCounTr

  • Почивај во мир
  • Стручњак
  • *****
  • Posts: 231
  • Gender: Male
  • Дипл.Ел.Инж.
    • Македонски форум за електроника
плочката ја изработив со ласерски принтер мрсна хартија и пегла  ;D

Значи тонер трансфер ;D
ESPRIMO Mobile v5505 | Intel Centrino Duo T5450 @ 1,66GHz Santa Rosa | Apacer 4GB DDR2-667MHz | Fujitsu 120GB SATA-150 5400rpm | Intel x3100 384M Memory | Intel PRO/Wireless 3945abg | Gigabit Ethernet | Toshiba Bluetooth v2.0 | Windows 7 x64
АМАН ЧИТАЈТЕ ПРАВИЛA

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
јас сум користел од каталозите на T-Mobile и со нив најдобри резултати сум постигнал. Хартијата е танка а квалитетна а откако ќе се залепи за плочката за кртко време откако ќе постои во вода лесно се вади и не се оштетува плочката .

Offline z33dgm

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 120
а дали може со хартија со е за слики ??? мислам да отидам у фото студио и да ми ја извадат шемата како слика

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Не, тонер трансфер постапката не работи на тој принцип ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DARK

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 389
од каде ти е мрсната хартија????Јас зимав од една книжара 25 ден. парче но сега немаат!!!

јас од весник сечам и на нејзе принтам таа е по дебела али убаво се вади бидејки целосно хартијата искача а не како тенките па да се кине да се лепи за  плочка

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
од весник или корица од списание?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Од корица, од корица ;). Хартијата е подебела и „помрсна“ па нема толку лесно да се залепи тонерот за хартијата ;), полесно ќе може да се направи трансферот ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Georgi

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 353
  • Gender: Male
Со што ќе го напојуваш засилувачов?

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
ееее, купетеси термо фолија ко така :)
ич нема да се лепи тонерот
мене нај лесно ми е со нај обична хартија
и ај доста е со офф топик си има тема за таа работа
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline DARK

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 389
од каде ти е мрсната хартија????Јас зимав од една книжара 25 ден. парче но сега немаат!!!

јас од КАЛЕНДАР сечам и на нејзе принтам таа е по дебела али убаво се вади бидејки целосно хартијата искача а не како тенките па да се кине да се лепи за  плочка

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
колку пари е еден транзистор ако не е тајна??

Offline DARK

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 389
mislam deka bese 250/300 den osven ako ne sum go pomesal so nekoe drugo tranzistorsko pojacalo  :-\

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
DARK абе дај да не те опоменуваме по повеке пати. Пиши на кирилица
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.