Author Topic: Проект на тема автоматика ?  (Read 3023 times)

Offline dare532

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 126
Проект на тема автоматика ?
« Opened on 03.10.2013, Thursday, 23:49:45 »
Ми треба проект на тема автоматика добро разработен проект да не има некој таков проект ели пак кажете добра тема за што може да се прави па заедно да разработуваме и фала

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
извини друже да те прашам кај учиш и која година си??? :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4079
  • Gender: Male
ак-47  :P

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Ми треба проект на тема автоматика добро разработен проект да не има некој таков проект ели пак кажете добра тема за што може да се прави па заедно да разработуваме и фала

Aбе,  запирка или точка да ставеше???!!!????? ;D

Offline dare532

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 126
не се битни запирки точки битно е за што да се прави проек за што има највеќе материјал

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Ако не е битно,тогаш барај си проект - бидејќи и мене не ми е битен твојот проект . Се ла ви.

Offline dare532

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 126
што да ти кажам фала многу од твоја страна и за ова што ми го кажа.

Offline MetallicA

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 716
  • Gender: Male
ти кажа бицикле, а  можеш дури и за м-16 да направиш проект  8)
Kure je kupio novog BMW-a

Offline dare532

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 126
Одг: Проект на тема автоматика ?
« Reply #8 on 05.10.2013, Saturday, 00:24:56 (Edited 05.10.2013, Saturday, 09:34:14) »
ако помагате помагајте ако не не ни пишувајте за дзабе мислења ај у к***ц прашав убаво не ми  постирај глупости земи со тоа пукај си во глава ели да ти пукам.

Offline MURO

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 152
Има ли буден админ?

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Има,има,  од  вакви членови и мене глава ми пука! Според ,правилата секое вакво безобразие ке биде санкционирано.Нека си бара друг Форум или нека се допишува на Фејзбук,најдобро.

Offline dare532

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 126
убаво си прашав јас горе они што постират безвезални постови се однесува тоа на темата не ако не знаеш не коментирајте безврска може има некој што ќе каже несто асално

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Батка,твојов пост од почеток до крај е без врска! Не е во ред и членовите така да реагираат ,ама уште од насловот (прочитај,има и за тоа некое правило) не се пишува - Проект на тема автоматика ? .За тоа и те опоменав - во насловот си ставил прашалник,а после ниту точка ,ниту запирка.Ако не си прочитал досега ова е МАКЕДОНСКИ ФОРУМ за електроника и очекуваме членовите да пишуваат кирилица со МК поддршка и да ги спазуваат барем основните правописни правила,како и сите елементи што одат со нив!! Тоа е прво проблемот! Второ ,ако пишеше во наслов - Ми треба тема за автоматика,или - Молам да ми дадете ... ,сигурно некој ке се размислеше.Ама кога ми велиш- што е битен правописот - давај материјал!! Е,ке размислам... Уште еднаш за сите да повторам- никој на Форумов не е професионално обврзан да помага некому.Се се базира на добра воља на членовите и на почитувањето помеѓу нив.Граѓанска иницијатива ,како оваа не треба да се врзува за морално членство,за морални одговори... Се е во рамки на добра воља и на култура!!!

Offline dare532

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 126
тоа точки и запирки што не ставам немам навика иначе  убаво си прашав ако има некој нешто нека даде материјал ели некоја идеја ама почнаа одма глупави постови сите се заебаваат

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Веројатно се уште н е ти е јасно каде си допаднал?Ова не е ФБ,батка.Извини,ама почекај,ако некој сака да соработува со тебе.