Author Topic: На кој му предава или му предавал Јани нека пиши  (Read 7362 times)

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
Значи вака Јани Сервини професорот во техничко во битола кој предава по повеке предмети денес на часот по Дигитална ме фати како препишувам и ми вели овие се мои зборови не ги препишвај незнајш да препишваш зато еве ти единица и болниот еден ми пиша в дневник. Чаре помагајте кажете дали ке ме остај на полагање?

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
па ако не ја поправиш единицата до 10ти јуни ке те остави
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Одг: На кој му предава или му предавал Јани н
« Reply #2 on 29.03.2010, Monday, 12:51:12 (Edited 29.03.2010, Monday, 13:20:59) »
Мене ми предаваше во 2 год и знам што  праја шо ги фаќаше тие што препишваа, не станвај одма да ја поправас оти ке заборави,не станвај ова недела после празнициве одма првиот цас да астаниш.

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
Аха значи другата недела.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
хахаха...а по што предмет ти предава???
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
antonio@arsenal  aко треба да се тепаме со него кажи :) хехехехе се шалам
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Јани треба да го „фатиш“ со добро и малку на „смеа“ и да покажиш добра воља (без љутење и без карање). Значи ке се правиш заинтересиран дека ти „смета“ таа единицата и ќе прашуваш дека сакаш да ја поправиш и ќе ти ја избриши, немаш гајле добар е :)
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
Хух Борче само да знајш колку ми помагаш свеста ми ја зеде преге ко ми рече се гледаме а иначе ми предава по Основи на мерења и логички кола тоа се како два предмети во еден ама едниот нема врска со другиот. А друго да ве прашам а Јове Јанкуловски по програмирање какво чоече е оти и кај него последно добив единица (пооо колку ги мразам тие лошите задачи никој незнај да ги објани на школо сите ги прашувам ама џабе) :S:S:S

Offline Georgi

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 353
  • Gender: Male
Прашај тука можеби ќе можиме да помогниме...

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: На кој му предава или му предавал Јани нека пиши
« Reply #9 on 29.03.2010, Monday, 15:20:20 (Edited 29.03.2010, Monday, 15:24:30) »
Значи вака Јани Сервини професорот во техничко во битола кој предава по повеке предмети денес на часот по Дигитална ме фати како препишувам и ми вели овие се мои зборови не ги препишвај незнајш да препишваш зато еве ти единица и болниот еден ми пиша в дневник. Чаре помагајте кажете дали ке ме остај на полагање?

Хух Борче само да знајш колку ми помагаш свеста ми ја зеде преге ко ми рече се гледаме а иначе ми предава по Основи на мерења и логички кола тоа се како два предмети во еден ама едниот нема врска со другиот. А друго да ве прашам а Јове Јанкуловски по програмирање какво чоече е оти и кај него последно добив единица (пооо колку ги мразам тие лошите задачи никој незнај да ги објани на школо сите ги прашувам ама џабе) :S:S:S

Само без вакви коментари. Потполно те разбирам, знам дека секаде има секакви професори и добри и гада ама сепак без јавни навреди.

Општо зборам,  секаде има недоветни професори ма да тоа мислам дека ке биде минато за некое време оти слушнав дека секој наставник ке биде тестиран од лица од министерството на одредено време (стручнен и педагошки тест) и доколку не го положи нема да може да држи часови повеке. Е сега дали ке стапи ова на сцена или не не знам
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
Прашај тука можеби ќе можиме да помогниме...

Оние едни задачи во Turbo Paskal
Почнуваат со:

Program xxx;
uses wincrt;
var .............

итн итн...

Offline Georgi

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 353
  • Gender: Male
Втора година си... До кај сте стигнати со pascal, што не ти е јасно? Вака многу општо напиша, секоја програма во pascal вака почнува...  ;D  ;D  ;D

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
кај Јани нема никој да имате проблем ако сте активни
прашувајте, нема врска што важно да се прашува, ова за да покажите активност на часот па после лесно
е сега сака малце и учење ама и тоа се решава :D
a за Јовче појма немам
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
Turbo Pascal 1.5 ( Уф како ме нервира)

Offline Georgi

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 353
  • Gender: Male
Ти паскал учиш остави компајлерот што го користисш и верзијата. Не треба да те нервира такво нешто ако не фатиш со време, вгодина ќе избериш C ќе ти биде многу потешко... Се повеќе и повеќе материлај се собира... Свати го ова како совет.  ;)