Author Topic: Мојата/Вашата работилница  (Read 87830 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
ова ме потсеќа на едно другарче..зашто да се бањам кога пак ке се испрљам..и човекот еднаш у 2 месеци дали се бањаше како не фаќаше краста ја се чудам...

Па да, една од причините поради која не се бањам често, нема поента, на крај пак ќе смрдиш :S. Затоа бањај се само пред да се видите со девојките (не ради друго, ќе ви мрчат :S) и крај ;D.

како не фаќаше краста ја се чудам...
Па на крастата и смрди и затоа не се фаќа ;D

Не смрди на краста, да не се вреѓаме, на расипана зелка смрди, хахахахахаха ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
ова ме потсеќа на едно другарче..зашто да се бањам кога пак ке се испрљам..и човекот еднаш у 2 месеци дали се бањаше како не фаќаше краста ја се чудам...

Па да, една од причините поради која не се бањам често, нема поента, на крај пак ќе смрдиш :S. Затоа бањај се само пред да се видите со девојките (не ради друго, ќе ви мрчат :S) и крај ;D.

како не фаќаше краста ја се чудам...
Па на крастата и смрди и затоа не се фаќа ;D

Не смрди на краста, да не се вреѓаме, на расипана зелка смрди, хахахахахаха ;D ;D ;D.
тоа значи петок и сабота бањање ;)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
тоа значи петок и сабота бањање ;)

Па фала богу ;), нема поента да се бањаш почесто ;) ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
да да...петок и сабота бањање  ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
Мојата работилница се средува ке има слики

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Еве како ја средив мојата, мада треба уште да се среува, треба и од левата страна да се стават рафтови, ама тоа подоцна, не мора сега ;), а и од тоа ќе има слики ;). Како и да е, еве слики ;).

         

         

           

       
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #111 on 16.02.2011, Wednesday, 00:00:22 »
 :o што си направил со штрафови ти бе, со толку штрафови колку што си користел ти цела кујна ке ти склопам ја 8)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #112 on 16.02.2011, Wednesday, 00:04:41 »
:o што си направил со штрафови ти бе, со толку штрафови колку што си користел ти цела кујна ке ти склопам ја 8)

Па сакав да биде сигурно, да можам и еден тон да ставан на рафтовите и да сум сигурен дека иверките нема да се скршат ;) 8), една од маните ми е тоа, на скоро се ставам фактор на сигурност од X5 минимум, хахахаха ;D ;D ;D. Ама нема везе, и онака не се прескапи, сите жрафчиња заедно ме чинеа околу 100 денари, така да, не ме фати прескапо ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #113 on 16.02.2011, Wednesday, 00:06:54 »
тоа со факторот х5 сигурност значи дека си лош инженер 8) и ај со здравје да си ја користиш па поубава да си направам :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #114 on 16.02.2011, Wednesday, 00:14:05 »
тоа со факторот х5 сигурност значи дека си лош инженер 8) и ај со здравје да си ја користиш па поубава да си направам :D

Не, само значи дека сум предострожен :P, и кога дизјнирам/правам/сервисирам нешто мислам на се што може да се случи а не е предвидено да се случи ;) 8).

И како што рече, поубава да си направиш ;) ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #115 on 16.02.2011, Wednesday, 09:22:13 »
Хахаха ;D, значи и јас сум лош инжењер со х5 фактор на сигурност, сите се чудеа кога ја правев кујната дома со колкави штрафови ја составувам, а кога видоа дека ќе ја закачувам на зид со 12-ки штрафови, па уште и со по 4 место 2 држачи по елемент... :o ::) :P Мислам дека сега може да издржи и нуклеарна војна ;D ;D ;D

ПС. Го поштуем падот за глушецот што ти е... ;) ;D
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #116 on 16.02.2011, Wednesday, 14:24:57 »
Хахаха ;D, значи и јас сум лош инжењер со х5 фактор на сигурност, сите се чудеа кога ја правев кујната дома со колкави штрафови ја составувам, а кога видоа дека ќе ја закачувам на зид со 12-ки штрафови, па уште и со по 4 место 2 држачи по елемент... :o ::) :P Мислам дека сега може да издржи и нуклеарна војна ;D ;D ;D

ПС. Го поштуем падот за глушецот што ти е... ;) ;D

ми го зема зборот од тастатура... :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #117 on 16.02.2011, Wednesday, 15:13:09 »
ПС. Го поштуем падот за глушецот што ти е... ;) ;D

ми го зема зборот од тастатура... :D

Кажете, а, добар е, ххахахаах ;D ;D ;D. Па оптички е, а не планирам да ставам trackball, не ради друго, премногу прашина и праченца калај има на масата, па ќе траб да го чистам на секои 2 или 3 дена, а вака не „фаќа“ LED диодата на белата подлога (не се движи курсорот), и морав некако (барем привремено, додека инсталирам се, програми, мрежа ова она да истестирам дали се функционира како што треба) да ставам некаква подлога, и на крај, остана така ;D. Нема везе, ќе му ставам pad, само што треба да барам сега каде имам, некаде во дловите од PC ми се pad-овите, ама кој ќе го бара ;D. Ај наредните слики кога ќе ги правам, од рфтовите од лева страна што планирам да ги правам, ќе има (ваљда ;D) асален pad ;) ;D.

Хахаха ;D, значи и јас сум лош инжењер со х5 фактор на сигурност, сите се чудеа кога ја правев кујната дома со колкави штрафови ја составувам, а кога видоа дека ќе ја закачувам на зид со 12-ки штрафови, па уште и со по 4 место 2 држачи по елемент... :o ::) :P Мислам дека сега може да издржи и нуклеарна војна ;D ;D ;D

Еееееее, вака и јас градам/правам, како што рече, ако има нуклеарна војна, единствено што ќе преживее е кујнскиот „мебел“, хахахахахаах ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #118 on 16.02.2011, Wednesday, 15:16:20 (Edited 16.02.2011, Wednesday, 15:17:53) »
GigaWatt

Кај ги имаш ставено кутиите од кибрити  ;D ;) а иначе ти затоа бараше тастатури стари за во работилница  ;)
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #119 on 16.02.2011, Wednesday, 15:18:07 »
Кај ги имаш ставено кутиите од кибрити  ;D ;)

Па ене ги, на вториот рафт од долу, над PC-то, малку дијагонално од него ;) ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."