Author Topic: Мојата/Вашата работилница  (Read 87695 times)

Jove

  • Guest
лол со направиле бе овие со еср метарот врие од делови лелеле кој ке го прави ама сепак ке го правам ако ми направат плочки емитер или не најдам некој со поламку елементи

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Плочки и за двете може да се нарачаат од емитер, а тие плавите фиокчиња за делови ги има во Хубо за околу 1400 ден.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline VLATKO*

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 545
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #77 on 17.11.2010, Wednesday, 18:52:50 »
еве некое сликиче од мојата работилница

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #78 on 17.11.2010, Wednesday, 21:19:07 »
Хаха, нема многу инструменти, ама затоа има апарат за гасење пожар, поштуем... ;) :)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline VLATKO*

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 545
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #79 on 17.11.2010, Wednesday, 21:56:01 »
да да беаот с нигде,иначе од иструменти само унимер  ;D

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #80 on 17.11.2010, Wednesday, 22:59:35 »
како ви љубоморам луѓе...сите со толкави работилници, во оваа мојава главечки влези гзечки излези..its not fair...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #81 on 17.11.2010, Wednesday, 23:02:21 »
како ви љубоморам луѓе...сите со толкави работилници, во оваа мојава главечки влези гзечки излези..its not fair...
Aххх не си само ти.... ;) ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
еве некое сликиче од мојата работилница


Мене ми се допаѓа ;), малечка е малку работната маса, ама и мојата беше малечка до пред 5, 6 месеци, па ја сменив ;D, си направив моја ;D, е на новата работна маса мислам дека и трпезариските маси може да и завидуваат... хахахаахахах ;D ;D ;D

како ви љубоморам луѓе...сите со толкави работилници, во оваа мојава главечки влези гзечки излези..its not fair...
Aххх не си само ти.... ;) ;D

На Бојан му ја видов, мала е, ама може да се прошири само да се тргнат некои работи од неа ;). Да се стават сталажи и некои такви работи и ќе добие на простор ;). А за твојата Malecko, чекај, има време да ја пошириш, тек на почеток си ;) ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
како ви љубоморам луѓе...сите со толкави работилници, во оваа мојава главечки влези гзечки излези..its not fair...
Aххх не си само ти.... ;) ;D

На Бојан му ја видов, мала е, ама може да се прошири само да се тргнат некои работи од неа ;). Да се стават сталажи и некои такви работи и ќе добие на простор ;). А за твојата Malecko, чекај, има време да ја пошириш, тек на почеток си ;) ;D.
Уште да имав слики да ви ја покажам работилницата...минијатурна е  ;D :D :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
зипувана ти е??? :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
зипувана ти е??? :D
I don't get it ;D ???
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
ааах...ме мрзи да објаснувам...после колоквиуми ке објаснувам...ако не заборавам...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
зипувана ти е??? :D
I don't get it ;D ???

хахахахахахаах ;D ;D ;D... сака да каже дека пошто е мнијатурна, како да е .rar-увана или .zip-увана... get it... ? ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
зипувана ти е??? :D
I don't get it ;D ???

хахахахахахаах ;D ;D ;D... сака да каже дека пошто е мнијатурна, како да е .rar-увана или .zip-увана... get it... ? ;D ;D ;D
Ааааа на тоа мислел хах :D.И мене ми текна на тоа,ама ај викам да не пишувам некој ќе помисли дека сум дрмнат хах :D ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #89 on 24.11.2010, Wednesday, 00:00:59 »
јас денеска си работев у друга работилница што ја имаме (за столарија/метали) и „создадов“ закво нешто...



ова е насловната страна


втората страна


третата страна...мојата колекција од пинцети :D


и последната страна


и ја го местото кај што ке седи (треба на ѕид да се закачи и малце погоре ке биде, за да не ми струга по масата)



како што видовте тоа е држач за алатите што почесто ги користам, имам уште други алати, ама некои 1-2 пати дали ги имам искористено до сега, или па многу ретко ги користам...еднаш на 2 месеци... ако има прашања, постевете ги тука...

П.С. ги пишувам така..прва страна-втора страна зашто личи како книга...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)