Author Topic: Помош за барање на изводи на НФ засилувач реализиран со TDA7057AQ  (Read 827 times)

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Помош за барање на изводи на НФ засилувач реализиран со TDA7057AQ
« Opened on 25.04.2017, Tuesday, 15:46:59 (Edited 08.09.2019, Sunday, 05:01:32) »
Другари одавна со ова не сум работел ако некој има добра воља да види на ова чудово што му се пиновиве кој е излез кој е влез ќе се трудам да најдам и јас но да не има некој доброволец да ми помогне затоа го ставам ова во општа дискусија се работи за НФ засилувач со TDA7057AQ го знам колово не бара многу околни елементи но шемава ми е чудна ја нема баш на нет со многу околни елементи е има и некој калем извадена е од некој монитор со звучници инаку сакаме за на излет да го направиме појачалово на единечен напон работи може и на 12волти без проблем тера до 18волти според даташитот.

Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3184
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Отвори даташит, види кои пинови се на напојување, кои влезови и излези и прати ги на плочката до некој од конекторите...
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Јас имам правено по оваа шема, а има и даташит во атачмент.



Жан

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Фала Жан многу се имам само тоа потенциометарот колку треба да е ја видов шемава и се имам дома ќе пробаме баш да ја скоцкаме деновиве а и за оваа на линков имам се дури и плочка но твојава е посигурна ама нема ништо за потенциометарот на твојава а на оваа на линкот па две вредности пишале или незнам нешто сите делови ги имам само ова потенциометаров 22K ли е или 1M незнам на шемава еј две ознаки а тоа 1.0 е еден микро фарад и за ова се имам а потенциометарот  ::) ;D
Code: [Select]
https://www.google.com/search?site=&source=hp&ei=e3P_WMPLCMOuUaqMsLAH&q=tda7057aq+amplifier+circuit&oq=tda&gs_l=mobile-gws-hp.1.0.35i39k1l3j0i131k1l2.2224.3177.0.3958.6.5.0.1.1.0.355.860.2-2j1.3.0....0...1.1j4.64.mobile-gws-hp..2.4.898.3..0.kGHoSlx_MXw#imgrc=OEZbPJUP49gUrM:
Споено мислење: [time]25 Април 2017, 21:52:55[/time]
А Жан извини сега се имам дури сега видов тример е тоа 22кило оми толку има и на оваа плочкава 22килооми тример а и на оваа мојава шема од линков пишале 22K па после 1М над него абе 22К е како сите шеми на интернет ќе пробаме ќе пробаме благодарам Жан уште еднаш што сподели искуство  8) ;D
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш