Author Topic: Делови и уреди кои сакам да ги подарам или трампам  (Read 91444 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
земи ама 1 работа
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
земи ама 1 работа
Не бре па ти,не зимам,немај гајле ;) ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
GigaWatt чувај го тој ладилникот за мене

Тргнато на страна.

Ај јас да подсоберам ;D Можеш ли да ги чуваш овие делови?

Од оваа слика тие пиезо бузерите


И од оваа слика,тоа трафото и картицата


Само втората слика успеав да ти ја средам, среди си ја првата слика врз база на тоа како ти ја средив јас втората.

Тргнато се на страна картицата и трафото.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Само втората слика успеав да ти ја средам, среди си ја првата слика врз база на тоа како ти ја средив јас втората.
Е зошто прави така на одредени слики?Ова нешто ново е скоро на секоја слика,не ја прикажува,дава само таква икона дека сликата е „broken“...Тоа до мене ли е,или нешто до форумот?Ставив width да биде 500 и не ја прикажа,исто и со 700 прави така...


Штом ќе прочитате ова,избришете ја пораката...
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
може ли за мене кулерчето за графичка?  :)
d.t

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
може ли за мене кулерчето за графичка?  :)

Обележи на која слика што сакаш, убаво пишав во правилата ::).

И двата кулери за графичките се веќе дадени :S.

Е зошто прави така на одредени слики?Ова нешто ново е скоро на секоја слика,не ја прикажува,дава само таква икона дека сликата е „broken“...Тоа до мене ли е,или нешто до форумот?Ставив width да биде 500 и не ја прикажа,исто и со 700 прави така...

Бидејќи не е direct link до сликата embedded е, затоа. Кога ќе ја отвориш сликата, десен клик на неа, properties, копираш URL, paste во нов tab, ако ја отвори, го копираш пак линкот горе во tab-от и тој го ставаш измеѓу PHP кодот за image, па дефинираш width на крај ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Туу како повлеков нога а темата беше замрена :) извинете за оф топикот
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Да не сака некој мене да ми подари некој делови бидејќи ептен сум сиромашен со делови  :( Ако има некој дарежлив  :)
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Да не сака некој мене да ми подари некој делови бидејќи ептен сум сиромашен со делови  :( Ако има некој дарежлив  :)

Има уште од тие деловите што се на правата страна, прочитај ја темава, имаше и некои други членови кои нудеа делови за подарок ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Дај кажи ми што има останато  :) ако можеш ако не здравје  :)
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Дај кажи ми што има останато  :) ако можеш ако не здравје  :)

Доста работи останаа, всушност, повеќето работи останаа: слушалките, повеќето од плочките, пиезо звучничињата... не ми текнува во моментов, но повеќето од плочките останаа.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
 А за што се тие плочки дај кажи ако може прати ги по пошта јас ќе си платам поштарина
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
А за што се тие плочки дај кажи ако може прати ги по пошта јас ќе си платам поштарина

Ти реков, имаш на првата страна од темава слики, разгледај, види што ти се допаѓа, пиши на темава (заокружи на сликите).

Преку пошта не праќам, ако доаѓаш во Скопје да си ги земеш, ќе се најдеме, не е проблем, ОК, ако не, тоа е тоа.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Ај пиши ми пп да се договориме  :)
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Дали некој има „вишак“ 10 ватни звучници (4 омски) за трампање? :) ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker