Author Topic: Регулирано напојување 1,2-30V  (Read 1837 times)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Регулирано напојување 1,2-30V
« Reply #15 on 12.01.2011, Wednesday, 08:54:47 »
јас наоѓав на нет,за како да се прави 3Д од плочка нацртана во Еагле.Само незнам тоа да инсталирам >:( ќе најдам нешто тоа линкови ќе поставам/Ако некој се снајде нека ми објасни
еве од каде гледав,има ПОВ и Еагле 3Д
Code: [Select]
http://www.matwei.de/doku.php?id=en:eagle3d:eagle3d

Знам, го имам гледано ова, 3D репрезентација на некој проект. Посебно .exe е (посебен програм), потребно е да го имаш инсталирано оригиналниот Eagle, го симнуваш .exe-то Eagle3D и (најверојатно) го копираш во инсталациониот директориум на Egale, потоа симнуваш слики од компонентите (имаше на сајтот и библиотеки за тоа) и потоа го подигаш Eagle3D, го load-аш проектот и (ваљда) со неколку инструкции добиваш 3D репрезентација од готовиот проект ;) ;D. Претпоставувам такво нешто е ;D.

и си земаш леткумот во рака, плочката и делови и си имаш реален 3Д проект пред тебе без толку е*авања ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline goran_elektro

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 205
здраво јас сакам да ја правам шемата од 3А и сакам да прашам што треба да има таму кај што пишува
L1 600uH.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
здраво јас сакам да ја правам шемата од 3А и сакам да прашам што треба да има таму кај што пишува
L1 600uH.
Tреба да има калем со вредност од 600 микрохенри,и да изрджува струја од 3А.
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Поедноставно и поефтино ти е да ја правиш првата шема, само наместо LM317 ќе ставиш LM350 за 3A или LM338 за 5A и обавезно поголем ладилник.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio