Author Topic: НОВА ГОДИНА!  (Read 5066 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: НОВА ГОДИНА!
« Reply #45 on 01.01.2011, Saturday, 20:20:03 »
Ај нека ви е среќна новата година на сите ;). Јас искрено не знаев каде се наоѓам некаде околу 6 сабајле, ама среќа имам добри другаи кои беа потрезни од мене, па со такси до дома ме донесоа, па дома истурив црева, и вечерва не пијам ;D.

Како и да е, интересно беше ;) ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: НОВА ГОДИНА!
« Reply #46 on 01.01.2011, Saturday, 20:44:59 »
хаххаа, ја фала богу не истурив црева нигде...чудно...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
Одг: НОВА ГОДИНА!
« Reply #47 on 02.01.2011, Sunday, 14:27:03 (Edited 02.01.2011, Sunday, 14:36:00) »
п.с имав честа да бидам 1 ред кај пиротехниката, и можам да ви кажам дека ако го најдам уште еднаш тој пиротехничарот има да му ја манам една толку силно што ќе се преврти ...
незнам како може на толку глуп чоек да му се дај дозвола, на 3-4м од земја му пукна една ракета
не можите да замислите...
ок во секој случај колку толку си направив убаво видео подоцна ќе го прикачам :)

Па затоа ги турка лугето да бидат подалеку од пиротехниката да не ги плесни некоја ракета на 1 метар од земја ;D. И јас бев тука до вратата со катанци што беше заклучена ;D ;D ;D ;D ;D ;)
Сепак убави беа огнометите Битола;)
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: НОВА ГОДИНА!
« Reply #48 on 02.01.2011, Sunday, 16:55:51 »
Сите кажаа дека во Скопје бил мизерија огномемтот оваа година, катастрофа, во споредба со пред две години кога беше WOW :o :o :o.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Одг: НОВА ГОДИНА!
« Reply #49 on 02.01.2011, Sunday, 17:01:00 »
не да беше,ужас.Лани,само оваа година немаше голем огномет.Ја живеам нагоре,накај Водно.И кога пука огнометот се се гледа. ;D

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: НОВА ГОДИНА!
« Reply #50 on 02.01.2011, Sunday, 17:12:02 (Edited 04.01.2011, Tuesday, 21:22:01) »
Добро е.Кажаа имало само 15 мина во Токсикологија и се надевам немаше никој од Форумов! :D :D :D
Бев малку на планинска клима и се што изедов и испив беше умерено,без *рикање*, без фрески икони и молење за расолница.Малку се одморив,ама пак на 31-ви не издржав да не се * мувнам* на форумов.Бидете ми живи,здрави и наелектризирани во 2011 година,повеке пракса од мудрување и успешни конструкции!!

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: НОВА ГОДИНА!
« Reply #51 on 02.01.2011, Sunday, 17:14:29 »
ја ни огномет видов ни ништо...се ми беше темно пред мене :S
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: НОВА ГОДИНА!
« Reply #52 on 02.01.2011, Sunday, 17:20:44 »
ја ни огномет видов ни ништо...се ми беше темно пред мене :S

Па и на мене ;D, јас во подрум славев, ама и да не беше во подрум, пак ништо не гледав, хахахаах ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: НОВА ГОДИНА!
« Reply #53 on 02.01.2011, Sunday, 22:29:35 »
Ajде колеги нека ви е среќна новата година по втор пат :D.Ејј кажете ама е интересна честиткава,намерно не е кодиран линк-от...

http://ak.imgag.com/imgag/product/preview/flash/bws8Shell_fps24.swf?ihost=http://ak.imgag.com/imgag&brandldrPath=/product/full/el/&cardNum=/product/full/ap/3166187/graphic1
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Одг: НОВА ГОДИНА!
« Reply #54 on 02.01.2011, Sunday, 22:42:17 »
1.Среќна Нова Година на сите :)
2.Честитката е многу интересна ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: НОВА ГОДИНА!
« Reply #55 on 02.01.2011, Sunday, 22:42:22 »
Да да, слаткичка е, ама знаејќи го Malecko, во секој момент чекав да ми рипне некој врколак пред екранот, хахахаахах ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: НОВА ГОДИНА!
« Reply #56 on 02.01.2011, Sunday, 22:44:32 »
Да да, слаткичка е, ама знаејќи го Malecko, во секој момент чекав да ми рипне некој врколак пред екранот, хахахаахах ;D ;D ;D.
Ајде ајде добар сум јас :D ::),ме знаеш мене,ако беше така ќе ти ја лупнев Delta White да ги измеси ци*ките на екран хахахах :D :D :D ;) 8) 8) 8)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: НОВА ГОДИНА!
« Reply #57 on 03.01.2011, Monday, 19:16:04 »
^^^јас такво нешто чекав...малечко ме разочара :-\
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Одг: НОВА ГОДИНА!
« Reply #58 on 03.01.2011, Monday, 19:19:53 »
Среќна Нова Година на сите чланови :) :D

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Одг: НОВА ГОДИНА!
« Reply #59 on 04.01.2011, Tuesday, 00:08:28 »
Среќни Новогодишни и Божиќни празници...Многу здравје, љубов и среќа им посакувам на сите членови...
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...