Author Topic: Тешка монета за расситнување, неможе да ти вратат кусур :)  (Read 2362 times)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Тешка монета за расситнување, неможе да ти вратат кусур :)
« Opened on 20.11.2010, Saturday, 23:13:24 (Edited 24.11.2010, Wednesday, 16:09:21) »
 ;D ovaa moneta od sto 100kilogrami najcisto zlato so 99999 pet 5 devetki cistota tesko se naoga nominalna vrednost 1milion Kandski dolari bese izlozena 2 dena vo Stockholm i zamina ponatamu,dali ima kolekcioneri na takvi moneti vo Makedonija,uzivajte vo slikata

Z33MK

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Оваа само Бил Гејтс може да ја раситни  ;D

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
вакви пред некој ден ми тропкаа у џеб па му ги дадов на едно циганче :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
da so seriski broj 0 od brajovata azbuka
Z33MK

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
хахахахахахаах ;D ;D ;D... идуш у подавнциа и му викаш на продавачот, дај едно пакетче мастики и задржи си го кусурот за тебе... хахахаахахах ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Z33MK

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
ааа.да ќе ти ја собере во џеб оваа!100 кила тешко!! ;D ;D

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
moneta bez devalvacija .samo raste a stalno e ista
Z33MK

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Па затоа повеќето мултимилијардери чуват се во злато, никогаш не опаѓа неговата цена и само расте ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Тешка монета за расситнување, неможе да ти вратат кусур :)
« Reply #9 on 25.11.2010, Thursday, 15:05:24 (Edited 25.11.2010, Thursday, 22:47:48) »
ne moze da bide tocno eden kapitalist treba stalno da go vrti kapitalot,parite se kako voda,covek ne e sreken od parite tuku od kolicinata
Z33MK

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Тешка монета за расситнување, неможе да ти вратат кусур :)
« Reply #10 on 25.11.2010, Thursday, 16:39:16 (Edited 25.11.2010, Thursday, 21:28:58) »
Абе ,ај да речеме ја имаме парата во џеб,а и де Нова Година- што би купиле да ја имате во џеб,која желба би си ја исполниле?
Евејас прв! ;D ;D ;D


Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Батка која ти е желбата оти кога јас пробувам да ја видам ми дава само текст и тоа многу ама не можам да разберам што е тоа ?

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Па не е интересно ако јавно кажам ,пред Нова Година!.Дедо Мраз не ке ми ја исполни! Не знам зошто не можеш да превземеш,еве ке ја ставам во друг формат!

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Ова е веќе друго убаво се гледа а и убава е се надевам дека некој со таква пара ќе ти ја исполни желбата ако не па дедо мраз ќе го чекаш .  :D

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Јас би го купил тоа депото (отпадот) за стари уреди и опрема во LA, што го гледавме на тој клипот, ќе се преселам таму и веќе нема да ме видите... ;DСамо ќе добивате пакети со делови од мене секој Божиќ ;) 8)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio