Општа дискусија > Забава

Омилени серии!

(1/5) > >>

GigaWatt:



--- Code: ---https://www.imdb.com/title/tt7366338/
--- End code ---

Одлична серија, топло ја препорачувам да ја гледате ;).

За оние кои се како мене и не сакаат да чекаат сезона по сезона (искрено, тоа е една од главните причини поради кои не гледам серии ::)), не се секирајте, мини серија е, има само една сезона, целата серија е снимена и последната епизода се емитуваше вчера :).


--- Code: ---http://d.rutor.info/download/697962
--- End code ---

krema:
Исто и јас ја изгледав вчера, секако препорака.
Инаку според мене, заради автентичноста требаше да биде на руски јазик.
Некаде прочитав дека еден од реакторите е сеуште во погон и произведува ел. енергија, а Чернобил полека станува туристичка атракција (искрено не би одел), а 2017 е завршена санацијата на хаваријата со огромна бетонска и оловна изолација.

@GigaWatt
Моја препорака.
Би било добро да се отвори тема „Омилени серии“ и та му да се пресели постот, да бидат засебни теми за омилени филмови и серии.

GigaWatt:

--- Quote from: krema on 05.06.2019, Wednesday, 16:39:46 ---Исто и јас ја изгледав вчера, секако препорака.
--- End quote ---

Интересен момент ;D... видов реклама за серијата на FB, ми фати око бидејќи се интересирам за вакви интересни и чудни настани од историјата на човештвото (ако е со вонземјани, диносауруси, втора светска војна, Чернобил, нелегални експерименти, студена војна, итн., да, најверојатно ќе ја гледам серијата :P :D). Инаку, никој не ми ја препорача серијата ;D. Јас сам си ја препорачав ;D.

Инаку, не, најчесто не гледам серии... освен ако не се некои поврзани за историски настани, тогаш да, има големи шанси да ја гледам :).


--- Quote from: krema on 05.06.2019, Wednesday, 16:39:46 ---Инаку според мене, заради автентичноста требаше да биде на руски јазик.
--- End quote ---

Да, и јас баш исто помислив, ама... не верувам дека од HBO ќе видиме нешто на Руски :-\... тоа е тоа.


--- Quote from: krema on 05.06.2019, Wednesday, 16:39:46 ---Некаде прочитав дека еден од реакторите е сеуште во погон и произведува ел. енергија, а Чернобил полека станува туристичка атракција (искрено не би одел), а 2017 е завршена санацијата на хаваријата со огромна бетонска и оловна изолација.
--- End quote ---

Не само еден, туку сите три останати колку што знам јас ;).

И да, полека станува туристичка атракција, но и јас, исто како и тебе... најверојатно не би ја посетил :P :D.

Не знам дали си чул за „стапалото од слон“ (elephant's foot)... стопена маса од јадрото на реакторот... не знам колку е радиоактивна, но ако 5 минути седиш до неа, сигурно ќе умреш во наредните недела дена, исто како и оние кутрине оператори и инженери во серијата :-\ :'(... пустите, не знаеја што се случило :'(.


--- Quote from: krema on 05.06.2019, Wednesday, 16:39:46 ---Би било добро да се отвори тема „Омилени серии“ и та му да се пресели постот, да бидат засебни теми за омилени филмови и серии.
--- End quote ---

Бујрум ;).

Mkdsime:
The 100 (2014– ), Revolution (2012–2014), Terra Nova (2011), John Doe (2002–2003), The Pretender (1996–2000), Prison Break (2005–2017), Living Biblically (2018) :)

GigaWatt:
Не гледам серии, но од она што имам слушано за дел од овие, добар избор ;).

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version